• Wyświetleń: 1261
    • Dodano: 2021-11-07 / 18:33

Wysoka przegrana Unii Opole

Opolanki przegrały pięcioma bramkami z rezerwami Czarnych Sosnowiec

Wysoka porażka podopiecznych Tomasza Minkiewicza. Unia Opole, na własnym boisku przegrała z faworyzowanymi liderkami trzeciej ligi (grupa 3) - rezerwami Czarnych Sosnowiec. Do przerwy gospodynie traciły jedynie dwie bramki i można było mieć nadzieję, że uda się odrobić straty z pierwszej połowy, lecz niestety, zawodniczki ze Śląska trafiły jeszcze trzykrotnie i tak zakończyła się runda jesienna. Obecnie Unia znajduje się na czwartej lokacie w tabeli tracąc do liderującej ekipy z Sosnowca dziewięć punktów, a ich bilans to sześć wygranych oraz cztery porażki.

Parę dni wcześniej, Opolanki odpadły z Pucharu Polski. W 1/32 przegrały one na własnym boisku z Unią Lublin 0:1, a o wyniku zadecydował rzut karny. Jednakże, Unia pokazała się z dobrej strony i optycznie to one miały przewagę na boisku, lecz niestety, one nie wykorzystały rzutu karnego w drugiej połowie oraz kilku szans, gdzie mogły odwrócić wynik spotkania, a tak to Lublinianki awansowały do kolejnej fazy