• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4673
  • Dodano: 2021-11-06 / 16:46
  • Komentarzy: 1

  Nietypowy list do osadzonego

  (Fot. mł. chor. Aleksandra Pułtorak)

  Po raz kolejny nie zawiodła czujność funkcjonariuszy strzeleckiej "dwójki". Tym razem nie pozwolili aby do jednego ze skazanych trafił list, który zawierał coś więcej niż zwykłe informacje.


  W wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych funkcjonariusze powzięli informację, iż kartki w liście do jednego ze skazanych mogą być nasączone substancją psychoaktywną. W związku z powyższym list po dotarciu do jednostki został zbadany narkotestem.

  Wstępne wyniki badania wykazały obecność metadonu. Dzięki czujności funkcjonariuszy ta przesyłka zamiast do adresata trafiła w ręce Policji.

  - O wszczęciu czynności wyjaśniających przez dyrektora jednostki, w której doszło do takiej sytuacji, decydują nasze wewnętrzne przepisy. W przypadkach próby przemytu narkotyków lub podobnych substancji odurzających, każdorazowo informujemy o tym Policję, w kompetencjach której jest ustalenie nadawców przesyłek. W przypadkach kiedy prowadzone przez dyrektora czynności wykażą winę osadzonego, zostaje on ukarany karą kodeksową, np. pozbawieniem możliwości zakupów w więziennej kantynie, otrzymywania paczek żywnościowych czy widzeń z osobami bliskimi. Do nierzadkich należą też sytuacje, kiedy podczas prowadzonych czynności okaże się, że osadzony nie był adresatem przesyłki. Każda próba przemytu, czy to w korespondencji, w paczce higienicznej, czy sposobem na tzw. wrzutkę to forma sprawdzenia naszej czujności, czego mamy pełną świadomość. Dlatego ściśle współpracujemy w tym zakresie z Policją - tłumaczy kpt. Katarzyna Idziorek, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-06 19:10:51 [5.172.238.*] id:1625005  
  opolaninn: Napisał postów [2255], status [Szycha] Reputacja
  Fajna laska co truje swojego faceta ! Patologia

  Nick:
  Treść: