• Wyświetleń: 977
    • Dodano: 2021-11-05 / 11:16

Ligowe przełamanie Weegree

Opolanie pokonali rezerwy Śląska Wrocław dwunastoma punktami

Nareszcie! Po serii trzech z rzędu porażek, Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała ligowe spotkanie, w tej kolejce z drugą drużyną Śląska Wrocław 83:71.

Było to pierwsze spotkanie od czasu zmiany trenera - Marcina Grygiowicza zastąpił Jędrzej Suda. Początek nie był dobry, gdyż przyjezdni bardzo szybko zbudowali przewagę. Na szczęście, po kilku początkowych minutach rolę się odwróciły, a Opolanie przejęli sytuację na boisku, wygrywając najpierw pierwszą, a następnie sytuację powtórzyli w drugiej części gry, a do połowy spotkania wynik brzmiał 39:28.

Po przerwie, Wrocławianie próbowali odrobić straty z poprzednich części i przejęli inicjatywę na boisku i udało im się zbliżyć na cztery oczka przewagi. Opolanie w czwartej kwarcie wrócili do swojej znakomitej gry, szybko odskakując Śląskowi na bezpieczną przewagę i zdobywając czwarte zwycięstwo w tym sezonie i awansując na szóstą lokatę.