• Wyświetleń: 1904
    • Dodano: 2021-10-31 / 17:14

Dwie twarze Gwardii Opole

Po słabej pierwszej połowie, Opolanie odwrócili losy spotkania

Piękny comeback Gwardii Opole! Podopieczni Rafała Kuptela, po dość słabej pierwszej połowie, zdołali odwrócić wynik spotkania i wygrać na wyjeździe z MKS-em Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26-33 i awansować na piątą lokatę w tabeli.

Przez pierwsze kilka minut, Gwardią grała bardzo niedokładnie, co z pewnością wykorzystywali gospodarze i trochę ustawiło scenariusz pierwszej części spotkania. Opolanie próbowali odrobić straty z wyniku 7:2 i mimo, że już mieli jedynie dwa oczka straty to ostatecznie po 30 minutach przegrywali 11:17, gdyż w końcówce znów koncertowo zagrał MKS.

Po zmianie stron scenariusz był podobny tylko... W drugą stronę. Opolanie rzucili cztery trafienia z rzędu, zanim po raz pierwsi doszli do glosu zawodnicy z Piotrkowa, lecz Gwardziści nie mieli zamiaru się zatrzymywać. Wyrównali do stanu po 20,a potem to oni całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku, rozsypując w pył szeregi rywali, którym nie kleił się ani mur obronny, ani ofensywa, gdyż łącznie stracili w ciągu drugich trzydziestu minut stracili dwadzieścia dwa punkty, strzelając jedynie dziewięć, a Gwardia zabrała do stolicy Opolszczyzny zwycięstwo, pokonując MKS 32:26, mając w tabeli obecnie 14 oczek.