• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1017
  • Dodano: 2021-10-28 / 15:17
  • Komentarzy: 0

  Zabezpieczono 12 automatów do gier i gotówkę na terenie Opolszczyzny

  (Fot. IAS Opole)

  Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalne salony gier działające na terenie powiatów: brzeskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i nyskiego. Zabezpieczono 12 automatów do gier i gotówkę. Za działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych, przestępcom grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.


  W ostatnich dwóch miesiącach funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali cztery salony gier, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 12 automatów do gier i gotówkę w łącznej kwocie 12,5 tys. zł. Na urządzeniach przeprowadzono eksperymenty, które potwierdziły hazardowy charakter automatów.

  Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawach postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urządzanie gier na automatach w salonach gier objęte jest monopolem państwa. Legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję. Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry znajduje się na stronie Portalu podatkowego. Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".