• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2374
  • Dodano: 2021-10-28 / 18:37
  • Komentarzy: 0

  Marihuanę schował w kapsułkach do prania. Nie udało się dowieźć narkotyków do domu

  (Fot. IAS Opole)

  W miniony poniedziałek funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli marihuanę schowaną w opakowaniu z kapsułkami piorącymi. Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy Hunter, który wywęszył zapach narkotyków w przeszukiwanym bagażu.


  W miniony poniedziałek, 25 października funkcjonariusze opolskiej KAS prowadzili rutynowe czynności kontrolne na opolskim odcinku autostrady A4. W trakcie kontroli pies służbowy Hunter wskazał zapach narkotyków w bagażu należącym do młodego mężczyzny wracającego z Holandii. W torbie podróżnej znaleziono marihuanę przechowywaną w opakowaniu zawierającym kapsułki do prania ubrań.

  Próba nielegalnego przywozu narkotyków zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Prokurator zaproponował karę grzywny w wysokości 2,5 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna zgodził się i przyjął karę grzywny.

  Celem kontroli prowadzonych przez KAS jest ochrona zdrowia i życia obywateli oraz zapobieganie wprowadzaniu do obrotu szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji, których używanie prowadzi do narkomanii.

  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że posiadanie narkotyków jest przestępstwem i podlega karom określonym w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Wewnątrzwspólnotowe nabycie środków odurzających podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności do lat 5. Krajowa Administracja Skarbowa informuje i przestrzega sprawców czynów zabronionych, że informacje o osobach ukaranych są przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".