• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1107
  • Dodano: 2021-10-27 / 09:31
  • Komentarzy: 0

  Kolejne sukcesy opolskiego HAWI RACING TEAM

  (Fot. Wojciech Wojnar)

  Patryk Kuleszo z opolskiego HAWI RACING TEAM wygrał finałowe rundy enduro w Połczynie Zdrój i wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Junior oraz drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.


  Ostrowąs koło Połczyna Zdrój był areną kończącą tegoroczne zmagania w enduro. Dwudniowe zawody odbyły się w formule enduro sprintu. Piątkowe opady deszczu wymusiły na organizatorach skrócenie trasy o odcinki nieprzejezdne, a sobotnia jazda przebiegała głównie po błotnistym podłożu. Uczestnicy rajdu na krótkiej trasie kilkukrotnie zaliczali próby specjalne, crossową i endurową. W rywalizacji udział wzięło 84 motocyklistów. W ekipie HAWI RACING TEAM z powodu kontuzji zabrakło 14-letniej Weroniki Duraj oraz doświadczonego Jakuba Kucharskiego.

  Patryk Kuleszo w drugiej połowie sezonu prezentował wyborną formę i przebojem wdarł się do ścisłej Kadry Narodowej Enduro. Tym razem ponownie osiągnął znakomity wynik potwierdzając swoją przynależność do krajowej elity. Zawodnik opolskiego klubu jadąc na nowiutkiej Husqvarnie FE250 (model 2022) po raz drugi w tym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, osiągając najlepsze czasy przejazdów w obu dniach. Za nim uplasowali się Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała) i Wojciech Latała (SM Panda Racing Jemielnica).

  W generalce sezonu Kuleszo zajął miejsce na najniższym stopniu podium za Maciejem Więckowskim (CKM Cieszyn) i Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce), wywalczając tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Kuleszo przypieczętował również zwycięstwo w klasie Junior przed Dawidem Babiczem i Karolem Królikowskim (obaj KS Rega MX Team Robczyce), tym samym zdobywając upragniony tytułu Mistrza Polski! W tej samej w klasie Jakub Kowalski w sobotę był piąty, a w niedzielę trzeci i w zawodach uplasował się na 4. pozycji. 15-letni motocyklista w końcowej klasyfikacji sezonu zajął wysoką 4. lokatę. Natomiast HAWI RACING TEAM nie pozostawił złudzeń rywalom w rywalizacji zespołów sponsorskich. Pod nieobecność Jakuba Kucharskiego i Andrzeja Hawryluka opolski zespół ponownie udanie zasilił Wojciech Latała z SM Panda Racing, któremu partnerowali Patryk Kuleszo i Kuba Kowalski. Nasz zespół wygrał rywalizację w Połczynie i jednocześnie wywalczył tytuł Mistrzów Polski 2021.

  Z kolei w Pucharze Polski Igor Roj w klasie Junior 85 w pierwszym dniu uzyskał czwartą lokatę, a nazajutrz był trzeci, co w zawodach dało mu trzecią pozycję. Zwyciężył Mikołaj Bieńkowski (KKM Wena Kielce) przed Antonim Kawczyńskim (NZ). Adept szkółki motocyklowej SMK Enduro Czerwionka obecnie reprezentujący opolski klub ostatecznie w całorocznych rozgrywkach zajął miejsce na trzecim stopniu podium, co jest jego dużym sukcesem.

  Absencję Weroniki Duraj wykorzystała jej rywalka Dominika Orlik (KTM Novi Korona Kielce), która dzięki odniesionemu zwycięstwu w klasie Kobiet przesunęła się na czoło klasyfikacji sezonu wywalczając Puchar Polski, a naszej nastoletniej zawodniczce przypadło zadowolić się drugim miejscem, co również jest znaczącym osiągnięciem, mając na uwadze okoliczności, które uniemożliwiły jej start w czterech ostatnich rundach. Na wyróżnienie zasługuje również wynik uzyskany przez nieobecnego w Połczynie Karola Duraja, który w klasyfikacji sezonu uplasował się na 4. miejscu w pucharowej klasie E1.

  "Jestem zadowolony z wyników uzyskanych przez naszych motocyklistów, a gdyby nie kontuzje Kuby Kucharskiego i Weroniki Duraj, to osiągnięcia byłyby jeszcze większe. Od wielu lat liczymy się w krajowej rywalizacji enduro i tą dobrą passę udało się podtrzymać. Cieszę się z postępu jaki w ostatnim okresie dokonał Patryk Kuleszo, który od początku swojej kariery sportowej jest związany z naszym klubem. Pomimo młodego wieku prezentuje pełen profesjonalizm i duże zaangażowanie, co w efekcie przełożyło się na osiągane wyniki i powołanie do kadry narodowej. Wierzę, że w przyszłości w jego ślady pójdą inni nasi młodzi zawodnicy." - podsumował Andrzej Hawryluk, prezes HAWI RACING TEAM.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".