• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2770
  • Dodano: 2021-10-26 / 07:51
  • Komentarzy: 2

  Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat

  Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat
  Szef jednostki policji wybrał się na zakupy do jednej z galerii handlowych. Pech chciał, że zdjęcie komendanta łamiącego przepisy trafiło do lokalnego radia. Kiedy mundurowy odebrał telefon z informacją o przyłapaniu go na niefrasobliwym zachowaniu, postanowił dobrowolnie poddać się karze.

  Nie miał maseczki

  Jak informuje Radio Wrocław, jeden ze słuchaczy będąc na zakupach w galerii handlowej zauważył Komendanta Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który robił zakupy bez maseczki. Postanowił więc zrobić zdjęcie i przesłać je do mediów, aby nagłośnić sprawę.

  "Media informują o nakazie noszenia maseczek w sklepach i o tym, że będzie więcej kontroli policji w tej sprawie. Tymczasem komendant policji ze Zgorzelca robi zakupy bez maseczki - poinformował w sobotę nasz słuchacz wysyłając zdjęcie." - czytamy na stronie radia.

  Rozgłośnia przekazała komendantowi Andrzejowi Barnie otrzymane wcześniej informacje. Szef policjantów początkowo nie krył zdziwienia. Po chwili oddzwonił jednak do dziennikarzy i przyznał, że sytuacja faktycznie miała miejsce. Wyjaśniał, że posiadana przez niego maseczka uległa uszkodzeniu. Pękł w niej sznurek, dlatego nie mógł jej założyć.

  Poprosił o mandat

  Po telefonie od radia komendant postanowił wyrazić skruchę i na potwierdzenie poczucia odpowiedzialności poddać się karze. Zgłosił się do komendy policji w Lubinie i opowiedział o zaistniałym incydencie. Tam dostał mandat w wysokości 100 zł.

  Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, za tego typu wykroczenie kara mogła być o wiele wyższa.

  - Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, obowiązuje kara grzywny w wysokości od 20 do nawet 500 zł - wyjaśnia Krzysztof Nowacki.

  Jeżeli zasłanianie dróg oddechowych dla zdrowia własnego i innych osób nie jest wystarczającym argumentem, warto zatem rozważyć również wariant finansowy.

  News4Media/ fot. iStock
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-26 11:30:40 [217.173.193.*] id:1624124  
  24mikol: Napisał postów [857], status [stały bywalec] Reputacja
  Prawidłowo. Gdyby taki honor mieli państwo z ul.Wiejskiej 4 w Warszawie...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-10-26 12:48:11 [217.173.195.*] id:1624126  
  wojtasoks: Napisał postów [7130], status [VIP] Reputacja
  Jakby miał honor to by wyszedł z galerii.