• Wyświetleń: 1105
    • Dodano: 2021-10-25 / 12:30

Zimny prysznic UNI w Kaliszu

Opolanki przegrały z MKS-em w trzech setach

Koniec zwycięskiej serii UNI Opole. Podopieczne Nicoli Vettoriego, po między innymi zaskakującym zwycięstwie z Radomką Radom, musiały przełknąć gorycz drugiej porażki w premierowym sezonie. I ponownie w trzech setach.

Pierwszy set w Kaliszu był bardzo wyrównany, choć minimalną przewagę miały gospodynie, które były faworytkami tego spotkania. W pewnym momencie prowadziły 7:3, lecz serią skutecznych akcji Opolanki odrobiły straty, by zaraz potem znów tracić dystans do rywalek, które ostatecznie wygrały 25:23.

Drugi set był absolutną dominacją Kaliszanek. U Opolanek szwankowało przyjęcie, co bardzo skutecznie wykorzystały miejscowe. Kiedy jeszcze MKS prowadziła 9:5, w UNI tliła się szansa na odrobienie strat, tak sześć punktów z rzędu zdobyte przez gospodynie obdarły ze złudzeń przyjezdne i ta odsłona zakończyła się pogromem 25:12.

W trzeciej partii Opolanki "obudziły się" i to one przejęły na inicjatywę w tej odsłonie. Potrafiły odskoczyć nawet na trzy punkty, lecz szybko traciły tę przewagę, przez co mogliśmy być świadkami małego rollercoastera. Niestety, końcówka należała do Kaliszanek i to one zwyciężyły trzeciego seta 25:23 i całe spotkanie 3:0.