• Wyświetleń: 1028
    • Dodano: 2021-10-24 / 19:13

Druga porażka Weegree

Opolanie musieli uznać wyższość rywali z Łańcuta.

Porażka z liderem. Weegree AZS Politechnika Opolska, wybrał się do Łańcuta, by zmierzyć się z dotąd nie pokonanym Sokołem, a to oznaczało bardzo trudne zadanie dla przyjezdnych.

Ale Opolanie nie mieli zamiaru tanio skóry sprzedawać i pierwsza kwarta absolutnie była tego dowodem. Mimo początku 5-0, przyjezdni szybko odrobili straty i przez dłuższy czas pierwszej kwarty prowadzili lecz ostatecznie premierowa odsłona padła łupem gospodarzy 16-13. W drugiej części działo się zdecydowanie więcej i pachniało wielką sensacją, gdyż Opolanie zagrali koncertowo i do połowy spotkania to oni prowadzili 40:31.

Po zmianie stron Weegree starało się trzymać swoją przewagę, a nawet w trzeciej kwarcie różnica była dwucyfrowa (51:40) i zanosiło się na to, mimo zniwelowania strat w końcówce, że Opolanie będą mogli się cieszyć z zaskakującego zwycięstwa. Niestety, czwarta kwarta była znakomita w wykonaniu gospodarzy i wygrali w niej 27:17, a w całym spotkaniu ostatecznie 78:73, nadal będąc jedyną drużyną bez porażki