• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1738
  • Dodano: 2021-10-22 / 21:13
  • Komentarzy: 1

  300 osób pobiegło w III Biegu Odblaskowym

  (Fot. Dżacheć)

  Miłośnicy biegania wystartowali punktualnie o 19:00 z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego i mieli do pokonania nieco ponad 2 kilometry.


  Już po raz 3. w Opolu odbył się Bieg Odblaskowy. Inicjatorami corocznego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Komendą Miejską Policji w Opolu i Radą Dzielnicy IV Miasta Opola.

  Szczególnie w jesienne popołudnia, kiedy szybciej robi się ciemno widoczność jest bardzo ważna. To właśnie dzięki odblaskom inni uczestnicy ruchu mogą dostrzec nas nawet z odległości 150 metrów. Kiedy ich nie posiadamy, odległość spada pięciokrotnie, ale tylko pod warunkiem, że inny uczestnik ruchu ma dobry wzrok.

  Opolanie promowali noszenie odblasków na sportowo. Około 300 miłośników aktywności sportowej spotkało się na Stadionie Lekkoatletycznym w Opolu, skąd wybiegli w ponad dwukilometrową trasę. W biegu nie było ograniczeń wiekowych, wspólnie dystans przemierzały całe rodziny.

  - To mój pierwszy raz na Biegu Odblaskowym. Było bardzo fajnie i udało mi się niemal bez zatrzymania przebiec cały dystans. Dziś towarzyszyła mi mama i starsi koledzy z Klubu Biegowego Odra Opole - mówi 9-letni Wojtek.

  - Trochę biegliśmy, trochę szliśmy. To był miły i udany bieg w ważnej sprawie. Jeśli w ten sposób możemy promować noszenie odblasków, to oby więcej takich wydarzeń w naszym mieście - mówi jeden z uczestników wydarzenia.

  Na mecie spotkaliśmy też pana Sebastiana z trójką swoich pociech. - Zabrałem dzieciaki, żeby zmęczyć je trochę przed snem i odpocząć w piątkowy wieczór. Staramy się brać udział w każdej podobnej imprezie gdzie można spędzić czas na sportowo razem. Oby więcej takich wydarzeń - słyszymy.

  Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał pamiątkowy, odblaskowy medal.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-23 22:31:44 [5.184.193.*] id:1623950  
  muszka82: Napisała postów [537], status [starszy pismak] Reputacja
  Szkoda że był limit tylko 300 osób.

  Nick:
  Treść: