• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3680
  • Dodano: 2021-10-18 / 19:52
  • Komentarzy: 0

  Rusza rewitalizacja zabytkowego parku

  (Fot. Starostwo Powiatowe w Opolu)

  Całkowity koszt rewitalizacji to 2,2 mln zł. Na pokrycie połowy kosztów powiat zdobył dofinansowanie z UE, z Urzędu Marszałkowskiego.


  Wkrótce rozpocznie się ostatni etap rewitalizacji przyrodniczej i technicznej parku przy Zespole Szkół w Tułowicach. Zrealizuje go wyłoniona w przetargu firma z Grodkowa.

  - Prace trwają już kilka lat i są ważne zarówno dla obiektu, dla Tułowic, a nawet dla regionu. Teren potrzebował rewitalizacji, a po niej zamierzamy udostępniać go zwiedzającym - mówi starosta Henryk Lakwa.

  - Znajdą się tutaj obiekty małej architektury. Chcemy odtworzyć park w takim stylu w jakim był tworzony. To zaś wymagało dość czasochłonnego odtworzenia dokumentacji historycznej - zaznacza Adam Sinicki, dyrektor szkoły. - Cześć południowa parku tzw. wnęka, podkowa, taras i rabaty kwiatowe jest już zrewitalizowana. Teraz kolej na ścieżki parkowe - dodaje.

  Zanim zacznie się właściwa rewitalizacja wykonawca musi przeprowadzić sporo prac rozbiórkowych: płyt i nawierzchni betonowych, 650 metrów kwadratowych asfaltu czy ogrodzenia z płyt prefabrykowanych i siatki. Powstanie ogrodzenie murowane z przęsłami odremontowana zostanie także brama z odtworzonymi 1,5-metrowymi rzeźbami jeleni.

  Ogromnie dużo pracy będzie również przy parkowym drzewostanie i krzewach. Całkowity koszt rewitalizacji to 2,2 mln zł. Na pokrycie połowy kosztów powiat zdobył dofinansowanie z UE, z Urzędu Marszałkowskiego.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".