• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 881
  • Dodano: 2021-10-15 / 10:50
  • Komentarzy: 3

  Dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw, a w Talentowni weekend zdrowia

  Dziś Światowy Dzień Owoców i Warzyw, a w Talentowni weekend zdrowia
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Współtworzący opolską Talentownię rozdawali mieszkańcom miasta owoce i warzywa, jednocześnie zapraszając do udziału w weekendowym wydarzeniu poświęconemu zdrowiu.


  Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października. Dziś wykorzystano ten dzień, by przy okazji częstowania opolan świeżymi regionalnymi warzywami i owocami, zaprosić na Festiwal Zdrowia w Talentowni. Piotr Koziel, założyciel Fundacji podkreśla, że rozdając owoce i warzywa chce dotrzeć do mieszkańców z informacją, że jest dziś święto. - Rozdajemy owoce i warzywa stąd. Pójdziemy do mieszkańców, przechodniów, ale odwiedzimy też marszałka i prezydenta miasta. Będziemy podkreślać, że owoce i warzywa są nam potrzebne, są zdrowe - mówi.

  Fundacji Kwitnące Talenty zależy na dobrostanie i zdrowiu mieszkańców województwa opolskiego. - Wsłuchując się w te głosy i potrzeby pragniemy zorganizować kolejne wydarzenie w Talentowni, czyli Festiwal Zdrowia. Zależy nam na tym, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z oferty, wsparcia, porady, inspiracji dotyczących zdrowia, w tym szczególnie profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i zainteresowanych zdrowiem i profilaktyką zdrowotną osób indywidualnych z terenu województwa opolskiego. Pragniemy przedsięwzięcie to zorganizować z partnerami społecznymi, publicznymi i prywatnymi zajmującymi się obszarem zdrowia - informują organizatorzy.

  Wydarzenie odbędzie się w dniach 16 -17 października 2021 roku w Talentowni w Opolu przy ul. Barlickiego 13 (budynek Toropolu) od godziny 10:00 do 17:00.

  - W sobotę planujemy skoncentrować się bardziej na systemowych i konwencjonalnych rozwiązaniach służby zdrowia, opieki, wsparcia oraz profilaktyki zdrowotnej. W niedzielę natomiast bardziej na alternatywnych sposobach wspomagających dobrostan i profilaktykę zdrowia np. fitoterapia, dietetyka i holistyczne podejście do zdrowia. Poza stoiskami wystawców, spotkaniami, badaniami, rozmowami planujemy prelekcje dla uczestników wydarzenia - słyszymy.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-15 11:49:43 [80.49.134.*] id:1623200  
  Bodziulla: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Pytanie skąd są owoce i w jaki sposób są produkowane, bo o uprawie jak i hodowli nie ma już mowy, bo zabronione. Produkcja jest teraz istotna, nie uprawa czy hodowla!!!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-10-15 16:40:37 [89.67.142.*] id:1623226  
  wojtasoks: Napisał postów [7593], status [VIP] Reputacja
  Trzeba szukać źródeł bezpośrednio u rolników i hodowców. Bo do marketów to faktycznie producenci dostarczają towar.
  2021-10-16 01:31:54 [80.49.134.*] id:1623265  
  Bodziulla: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  No właśnie Wojtas, trzeba szukać, do czego się doprowadziliśmy. Zachłyśnięci nasi rodzice zachodem wprowadzili nam a my posłusznie, bo to lepsze.