• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 872
  • Dodano: 2021-10-13 / 08:10
  • Komentarzy: 0

  Zarząd Województwa Opolskiego rozdysponował kolejne pieniądze

  Zarząd Województwa Opolskiego rozdysponował kolejne pieniądze

  (Fot. UMWO )

  Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o rozdysponowaniu ponad 211 tysięcy złotych na projekty skierowane do osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, kilka projektów unijnych dotyczących termomodernizacji otrzyma wsparcie o łącznej kwocie niemal 750 tysięcy złotych.


  Pieniądze trafią do odbiorców dzięki drugiej edycji konkursu dla organizacji pozarządowych, które swoje działania skupiają na projektach skierowanych do osób niepełnosprawnych. Projekty zostaną dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przeprowadził konkurs, w efekcie którego podzieliliśmy 211 tysięcy złotych 521 złotych na 12 najwyżej ocenionych projektów - informuje wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura. Pieniądze otrzyma m.in. klub IKS Feniks na projekt "Aktywni po Covidzie", Fundacja Piastun na warsztaty dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców wykorzystujące elementy arteterapii, Fundacja DOM na projekt "Przekraczając granice" czy Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem na organizację Wigilii dla osób niepełnosprawnych. Pełna lista przyznanych dotacji dostępna będzie na stronie.

  W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego realizowanych jest wiele projektów, zwiększających efektywność energetyczną budynków w regionie. Dzięki oszczędnościom kilka z takich projektów otrzyma większe unijne dofinansowanie. I tak samorząd powiatu brzeskiego otrzyma o ponad 594 tysiące złotych więcej na termomodernizację budynków Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu oraz Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Brzegu - dzięki dzisiejszej decyzji zarządu województwa całkowite dofinansowanie unijne tego projektu wyniesie ponad 3 miliony 424 tysiące złotych.

  Do 800 tysięcy złotych wzrośnie unijne dofinansowanie projektu Kościoła Zielonoświątkowego w Wołczynie, dotyczącego termomodernizacji budynku starego kina Syrena przekształconego na Centrum Kulturalno-Społeczne (więcej o 74 338 zł). Gmina Wilków otrzyma zaś o 68 870 zł więcej na modernizację energetyczną budynku Publicznego Przedszkola w Idzikowicach - dzięki temu dofinansowanie unijne wyniesie łącznie 764 641 złotych. I wreszcie projekt Gminy Domaszowice - po dzisiejszej decyzji zarządu województwa dofinansowanie termomodernizacji budynku urzędu gminy i OPS w Domaszowicach wzrośnie do 800 tysięcy złotych.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".