• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7376
  • Dodano: 2021-10-24 / 20:02
  • Komentarzy: 2

  Trochę droga, trochę rzeka. Od lat mieszkańcy Leśnicy "płyną" ulicą Nad Wodą

  W miejscowości Leśnica w powiecie strzeleckim, niedługi odcinek niewielkiej rzeki jest również ... oficjalną drogą. Mieszkańcy "płyną" przez nią pojazdami od lat.


  Mimo, że dla mieszkańców Leśnicy ten odcinek drogi jest naturalnym elementem krajobrazu i infrastruktury, to dla każdego przyjezdnego zdaje się być czymś dziwnym i groteskowym. Około 90 metrów potoku Padół, wyłożone jest betonowymi płytami i każdy chętny przejeżdżając tym odcinkiem, przy okazji funduje sobie płukanie podwozia.

  Potok Padół bierze swój początek w Porębie, w wywierzysku o nazwie Siedem Źródeł. Wypływający stąd ciek wpada do potoku Padół, przepływającego przez Leśnicę i od stuleci zaopatruje ją w wodę. Płynie na południe przez Leśnicę, Krasową i Raszową w kierunku Odry.

  Część mieszkańców ją akceptuje, inni starają się z niej nie korzystać. Burmistrz Leśnicy, Łukasz Jastrzębski traktuje ulicę Nad Wodą jako ciekawostkę, co podkreślał w ostatniej wypowiedzi przy okazji wizyty lokalnej telewizji.

  Mieszkańcy wskazują jednak, że jeśli dno kanału nie będzie regularnie czyszczone, potok coraz częściej będzie zmieniał się w rwącą rzekę w przypadku wiosennych i jesiennych ulewnych deszczów. - Może i ciekawostka, jednak kiedy zaczyna padać ulewny deszcz robi się niebezpiecznie. Za każdym razem zastanawiamy się, jak uchronić nasze dobytki, samochody - mówi mieszkaniec Leśnicy.

  Droga-rzeka pojawia się jako ciekawostka na popularnych stronach rozrywkowych, a filmiki z przejazdu z gratisowym "myciem podwozia" krążą w sieci. Mieszkańcy wskazują, że tylko utrzymanie koryta rzeki w czystości pozwoli uniknąć skutków ubocznych tej "ciekawostki".


  Zdjęcie (1/10)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-25 08:48:13 [185.127.22.*] id:1624011  
  Rolnikos: Napisała postów [9072], status [VIP] Reputacja
  Elegancka droga czego oni się czepiają zarośnięta nie jest.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-10-25 16:52:42 [194.29.183.*] id:1624072  
  KK 35947: Napisał postów [2350], status [Szycha] Reputacja
  I czysta i się nie kurzy :)