• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1309
  • Dodano: 2021-10-13 / 10:10
  • Komentarzy: 0

  Podopieczni DPS Prószków zyskali nowoczesną salę do ćwiczeń

  (Fot. Starostwo Powiatowe Opole )

  Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie mają nowoczesną salkę do ćwiczeń, co zapewni im zdrowy ruch również w okresie zimowym. Lada dzień w prószkowskim DPS rozpocznie się także wymiana ogrzewania na bardziej ekologiczne.


  W Domu Pomocy Społecznej brakowało przestrzeni do organizowania zajęć ruchowych i rekreacyjnych dla mieszkańców. W DPS w Prószkowie znajdują się dwie sale do rehabilitacji wyposażone w różnego rodzaju urządzenia jak lampy do naświetlań czy do robienia innych zabiegów. Brakowało jednak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą spędzać aktywnie czas w sezonie zimowym.

  - W tej chwili gotowa jest już nowoczesna salka z nowymi urządzeniami. Podopieczni będą mogli korzystać teraz z zajęć ruchowych. Salka jest wprawdzie nie jest zlokalizowana w budynku głównym, jednak jej pozycja jest dogodna, co podkreśla dyrektor placówki - mówi - Katarzyna Ścipień, z-ca dyrektora DPS Prószków przy czym nadmienia, że przygotowanie i cała adaptacja budynku kosztowały ponad pół miliona złotych.

  - Oddaliśmy do użytku kolejne miejsce aktywności naszych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. To sala gimnastyczna w miejscu byłego obiektu gospodarczego. Sala będzie służyć wszystkim mieszkańcom, a nawet możliwe, że i osobom spoza DPS. Całość kosztów poniósł Powiat Opolski - mówi starosta opolski Henryk Lakwa.

  Starosta opolski podkreśla, że prószkowski DPS lada dzień rozpocznie wymianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. - Największy kopciuch z Prószkowa w końcu zniknie - komentuje Henryk Lakwa.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".