• Wyświetleń: 1055
    • Dodano: 2021-10-10 / 22:38

Trzecia z rzędu wygrana Weegree!

Siedmioma punktami w tej kolejce pokonali Starogard Gdański.

Znakomity start sezonu w wykonaniu Weegree AZS Politechnika Opolska! Po zwycięstwach z Dzikami Warszawa oraz Księżakiem Łowicz, Opolanie nie bez problemów pokonali kolejnego rywala - Kociewskie Diabły Starogard Gdański, różnicą siedmiu punktów.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana do stanu 8:7 dla gospodarzy i wtedy Weegree zaczęło swoją przewagę systematycznie powiększać, co skończyło się wynikiem 27:18 po 10 minutach spotkania. Druga część gry to również zacięta walka i choć Opolanie powiększyli w pewnym momencie swoją przewagę do 15 punktów, to jednak ostatecznie do przerwy 48:38 na tablicy świetlnej.

Po zmianie stron lepiej ruszyli przyjezdni, którzy po skutecznych trzech akcjach z rzędu łatwo doprowadzili do wyrównania 48:48, a nawet wyszli na minimalne prowadzenie i przed decydującą odsłoną mieli dwa oczka przewagi. Kontynuowali swoją dobrą grę na początku finałowej kwarty i wydawało się, że Opolanie nie odrobią tej straty, jednakże znakomita końcówka w wykonaniu Weegree spowodowała, że utrzymali swoją passę bez porażki i wygrali ze Starogardem Gdańskim 89:82