• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1188
  • Dodano: 2021-10-08 / 17:53
  • Komentarzy: 2

  Rozpoczął się 11. Opolski Festiwal Fotografii

  (Fot. Dżacheć)

  W mieście pojawią się autorzy najlepszych zdjęć ze sceny ogólnopolskiej, ale także lokalni twórcy fotografii. Hasłem przewodnim Festiwalu jest "Obecność".


  - Fotografia aktywuje to, co zostało zauważone. Czasem jest to krzyczące, czasem ciche. To Widziane jest siłą sprawczą fotografii. Coś trwa, zaś medium fotografii w postaci końcowego obrazu zapewnia nam dostęp do tego bytu. Rzeczy, ludzie, widoki, w spokoju lub z różnymi emocjami emanują swoimi obrazami wobec swojej nieobecności. To wielkie poświęcenie się Rzeczywistości. Obecność w jej służbie - czytamy na stronie wydarzenia.

  11. Opolski Festiwal Fotografii otworzył się 8 października i potrwa aż do 5 listopada. Uroczyste otwarcie wydarzeń tradycyjnie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W tym roku czeka nas aż dwadzieścia wystaw fotograficznych, w tym swój wernisaż będzie miał laureat konkursu "Pokaż się".

  Opolski Festiwal Fotografii to nie tylko wystawy, ale także warsztaty i oraz dwanaście spotkań autorskich z wyjątkowymi ludźmi m.in. Chris Niedenthal, Katarzyna Sagatowska, Franciszek Lepich, Patryk Bułhak, Jakub Kamiński.

  Wśród 12 ciekawych warsztatów szczególną uwagę przyciąga ten, na którym sami zbudujemy własny aparat. Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z konstruowaniem kamer otworkowych oraz naświetlaniem obrazu na materiale światłoczułym i jego obróbką w ciemni fotograficznej. Każdy z uczestników otrzyma drewniany aparat otworkowy do samodzielnego wykonania podczas warsztatów i będzie mógł zabrać go ze sobą do domu!

  W ramach opolskiego fotofestiwalu prezentowana jest jubileuszowa wystawa Institutu tvůrčí fotografie z czeskiej Opavy. Obszerna wystawa zatytułowana "Opawska szkoła fotografii" jest kompleksowym obrazem twórczości studentek i studentów oraz absolwentów tej szkoły. Na wystawie znajdziemy wiele różnych koncepcji fotograficznych - portrety, fotografię dokumentalną, reportażową, humanistyczną, czy nawet fotografie zorientowane koncepcyjnie i intermedialne. Taka różnorodność tworzy niezwykły kontrast albo pozwala się poszczególnym pracom uzupełniać. Całość daje pełny obraz dokonań Opawskiej szkoły.

  Szczegóły i harmonogram wydarzeń można zobaczyć na oficjalnej stronie Festiwalu: https://offoto.pl/wydarzenia/
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-08 23:09:56 [5.184.215.*] id:1622691  
  liberty: Napisał postów [4341], status [Szycha] Reputacja
  Ciekawe ze nikt dzis w bibliotece nie bawił się w noszenie kagańców - nawet przy wejściu tzw ochrona i baby szatniarki miały to gdzieś a zazwyczaj się podniecaja i zwracają uwagę żeby nosić kagańce... Byłem widziałem a na zdjęciach co innego - tak dla jasności jak by mi ktoś tu z morda wyleciał...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-10-08 23:10:43 [5.184.215.*] id:1622692  
  liberty: Napisał postów [4341], status [Szycha] Reputacja
  Bez kagańców byli przed wejściem na sale