• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 817
  • Dodano: 2021-10-07 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Studenci Politechniki Opolskiej zainaugurowali rok akademicki

  Studenci Politechniki Opolskiej zainaugurowali rok akademicki

  (Fot. Dżacheć)

  Zainaugurowano nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej. Z uwagi na pandemię koronawirusa ceremonia odbywała się częściowo online.


  Studenci Politechniki Opolskiej oficjalnie rozpoczęli rok akademicki. Uroczystość odbyła się w auli wydziału budownictwa przy ulicy Katowickiej. Rok akademicki rozpoczyna prawie 5300 studentów.

  - Po raz trzeci mam zaszczyt przewodniczyć w 56. już inauguracji roku akademickiego naszej uczelni. Ten rok jest 55 rokiem istnienia naszej uczelni. Rozpoczynamy również czwarty semestr podczas którego świat pogrążony jest pandemią. W trosce o nas wszystkich poprzedni rok akademicki rozpoczęliśmy w trybie kontaktowym, jednak już po kilku dniach musieliśmy przejść w tryb zdalny. Kiedy stało się możliwe rozpoczęliśmy szczepienia pracowników i studentów - mówił prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Obecnie na Politechnice Opolskiej zatrudnionych jest 809 pracowników, w tym 440 nauczycieli akademickich. W tej grupie jest 146 profesorów i doktorów habilitowanych. W minionym roku akademickim 6 pracowników otrzymało nominacje profesorskie.

  Część wykładów ma się odbywać online, ale ćwiczenia i zajęcia w laboratoriach będą się odbywały stacjonarnie w reżimie sanitarnym. Pierwszy rok studiów na Politechnice Opolskiej rozpoczęło 1700 studentów, z czego najwięcej - 366 rozpoczęło naukę na wydziale informatyki.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".