• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1720
  • Dodano: 2021-10-05 / 17:12
  • Komentarzy: 0

  Miasto Opole zaprasza na na piknik profilaktyczny "Opole miastem zdrowych serc"

  Miasto Opole zaprasza na na piknik profilaktyczny "Opole miastem zdrowych serc"
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W sobotę 9 października, w godz. 11-15 na pl. Kopernika będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zaszczepić się przeciwko Covid-19 i uzyskać informacje o bezpłatnych programach profilaktycznych.


  Dodatkową atrakcją - nie tylko dla dorosłych - będzie możliwość obejrzenia wyposażenia karetki medycznej i skorzystania z instruktażu udzielania pierwszej pomocy, na fantomach.

  - To szansa dla Opolan do zbadania siebie i podjęcia działań związanych z oceną stanu zdrowia. Wsparcie będą świadczyć medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. A wszystko to bezpłatnie i dla wszystkich - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  - Całość wydarzenia odbędzie się w sobotę od godziny 11.00 na placu Kopernika. To konsultacje ze specjalistami jak kardiolodzy, diabetolodzy czy neurolodzy. Odbędą się też pokazy Ratownictwa Medycznego, gdzie będzie można podszkolić się w reanimacji, a także zobaczyć jak pracuje załoga karetki - mówi dyrektor USK Dariusz Madera.

  - Międzynarodowy dzień serca nie był obchodzony w Opolu i cieszę się z tej inicjatywy. Jako kardiolodzy będziemy opowiadać o profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Będziemy w razie stwierdzenia nieprawidłowości kierować opolan do specjalistów. Ponadto będzie można oznaczyć sobie poziom cukru. Chirurdzy naczyniowi będą wykonywali przesiewowe badania w kierunku miażdżycy, neurolodzy będą opowiadali o tym, jak uchronić się przed udarem. Na pewno dużą atrakcją będzie karetka. Będzie można zobaczyć jak postępować w przypadku zagrożenia życia - mówi kardiolog prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka, kierownik Kliniki i Oddziału Kardiologii USK, dyrektor Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego.

  - Dobór specjalistów nie jest przypadkowy. Kardiolog, chirurg naczyniowy czy diabetolog to lekarze, do których bardzo często trafiają pacjenci. Specjaliści, którzy odpowiadają za cały układ krążenia będą do dyspozycji w sobotę.

  Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Wydział Lekarski Uniwersytetu Opolskiego z Klinikami i Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznych, Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Fundacja "Prosto z serca".
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".