• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1992
  • Dodano: 2021-10-04 / 17:04
  • Komentarzy: 1

  Szkolenie policjantów oddziału prewencji

  (Fot. KWP Opole)

  Ciągłe szkolenia i podnoszenie kwalifikacji to nieodzowny element służby każdego funkcjonariusza Policji. Cenna wiedza przekazywana mundurowym owocuje lepszą efektywnością ich działań. Tym razem policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym profilaktyki antyterrorystycznej.

  W ostatnim czasie opolscy funkcjonariusze wzięli udział w szkoleniu z zakresu profilaktyki antyterrorystycznej. Zajęcia prowadził dr Bartosz Maziarz z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UO, który od 2018 r. omawia z policjantami opolskiego garnizonu m.in. tematykę związaną z wykrywaniem zagrożeń.

  Dzięki współpracy z otoczeniem naukowym, opolscy mundurowi mają możliwość łączenia praktycznych umiejętności z wiedzą teoretyczną. Systematyczne szkolenia zwiększają kompetencje funkcjonariuszy, które są niezbędne do codziennego dbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

  Podczas szkolenia mundurowi mieli możliwość sprawdzenia przedstawionych założeń w praktyce. Policjanci ćwiczyli zastosowanie omawianych procedur w sytuacji nagłego zagrożenia oraz doskonalili techniki łączności. W trakcie wykonywanych zadań zwracano szczególną uwagę na czas reakcji policjantów oraz sposób przeprowadzenia interwencji. Policyjni szkoleniowcy oceniali również taktykę i technikę prowadzonych działań, umiejętność oceny sytuacji oraz użycia broni palnej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-04 20:12:49 [188.123.205.*] id:1622280  
  ombre: Napisał postów [18806], status [VIP] Reputacja
  Tych z Wrocławia i Lubina trzeba przeszkolić.

  Nick:
  Treść: