• Wyświetleń: 938
    • Dodano: 2021-10-04 / 08:19

Drugie zwycięstwo Weegree!

Opolanie wygrali wysoko w Łowiczu

Znakomity start Weegree AZS Politechnika Opolska! Zawodnicy z Opolszczyzny po wygranej u siebie z Dzikami Warszawa, w dość dziwnym spotkaniu pokonali w Łowiczu miejscowy Księżak 95:77.

Dlaczego to spotkanie należało do dziwnych? Bowiem Opolanie tak szybko budowali przewagę, tak w tym samym tempie ją tracili. Rozpoczęli znakomicie - w szczytowej przewadze pierwszej kwarty wynik brzmiał 21:2. Łowiczanie stopniowo odrabiali straty, a wynik po pierwszych 10 minutach brzmiał 17:26. W drugiej części gry gospodarze bardzo szybko wyrównali, co pobudziło trochę gości i minimalnie to oni byli lepsi w połowie spotkania.

Trzecia kwarta, zaczęła się od pierwszego prowadzenia Księżaka, ale to był jedyny pozytywny akcent gry w tym fragmencie spotkania gospodarzy. Opolanie całkowicie zdominowali wydarzenia na placu gry wygrywając te kwartę aż 15:31. Finałowe 10 minut to była już całkowita kontrola przewagi przez Opolan i w ostateczności ich zwycięstwo 18 punktami.