• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1970
  • Dodano: 2021-10-02 / 10:00
  • Komentarzy: 1

  Historyczne zwycięstwo UNI Opole!

  (Fot. Dżacheć)

  Pierwsze punkty w Tauron Lidze zgarnęły z niedawnym rywalem.

  Po pięciu latach od stworzenia klubu, doszło do historycznej sprawy w opolskiej siatkówce. UNI Opole wygrało swój pierwszy mecz w najwyższej lidze rozgrywkowej. Doszło do tego w spotkaniu ze starym dobrym znajomym - Jokerem Świecie.

  W pierwszych spotkaniach obie ekipy przegrały na własnym parkiecie 3:0, Opolanki z Chemikiem Police, a Joker z Budowlanymi Łódź.

  W Świeciu natomiast, lepiej zaczęły miejscowe, które szybko zbudowały sobie kilku punktową przewagę. Mimo jednak heroicznej walki i podgonienia wyniku przez przyjezdne, to jednak Joker zdobył jako pierwszy premierowe zwycięstwo seta w tym sezonie.

  Po zmianie stron to Opolanki ruszyły mocniej do ataku, a wyróżniała się szczególnie Kinga Stronias, która raz po raz ostrzeliwała obronę gospodyń i głównie dzięki Niej, stan spotkania się wyrównał.

  Trzecia partia wyglądała podobnie jak druga - długa dominacja Opolanek. Trener Świecia szukał sposobu na dobrą dyspozycję gości, lecz to nic nie dało i kolejna partia zagarnięta została przez przyjezdne, które w czwartym secie zamknęły całkowicie spotkanie, niwelując zupełnie zagrożenie ze strony Jokera i wygrywając historyczne spotkanie 3:1.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-03 16:35:10 [89.64.43.*] id:1622151  
  Mario1: Napisał postów [1200], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Bravo Uni,oby tak dalej-Pozdrawiam.

  Nick:
  Treść: