• Dodano: 2021-10-02 / 10:00
    • Komentarzy: 1

Historyczne zwycięstwo UNI Opole!

Pierwsze punkty w Tauron Lidze zgarnęły z niedawnym rywalem.

Po pięciu latach od stworzenia klubu, doszło do historycznej sprawy w opolskiej siatkówce. UNI Opole wygrało swój pierwszy mecz w najwyższej lidze rozgrywkowej. Doszło do tego w spotkaniu ze starym dobrym znajomym - Jokerem Świecie.

W pierwszych spotkaniach obie ekipy przegrały na własnym parkiecie 3:0, Opolanki z Chemikiem Police, a Joker z Budowlanymi Łódź.

W Świeciu natomiast, lepiej zaczęły miejscowe, które szybko zbudowały sobie kilku punktową przewagę. Mimo jednak heroicznej walki i podgonienia wyniku przez przyjezdne, to jednak Joker zdobył jako pierwszy premierowe zwycięstwo seta w tym sezonie.

Po zmianie stron to Opolanki ruszyły mocniej do ataku, a wyróżniała się szczególnie Kinga Stronias, która raz po raz ostrzeliwała obronę gospodyń i głównie dzięki Niej, stan spotkania się wyrównał.

Trzecia partia wyglądała podobnie jak druga - długa dominacja Opolanek. Trener Świecia szukał sposobu na dobrą dyspozycję gości, lecz to nic nie dało i kolejna partia zagarnięta została przez przyjezdne, które w czwartym secie zamknęły całkowicie spotkanie, niwelując zupełnie zagrożenie ze strony Jokera i wygrywając historyczne spotkanie 3:1.

2021-10-03 16:35:10 [89.64.43.*] id:1622151
    Mario1: Napisał postów [1166], status [zrobił/a karierę] Reputacja