• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2566
  • Dodano: 2021-09-27 / 15:06
  • Komentarzy: 2

  Nowa przychodnia na terenie dzielnicy Kolonia Gosławicka już w przyszłym roku przyjmie pacjentów

  (Fot. Wizualizacja USK Opole)

  Parter poradni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu zostanie przebudowany pod nową przychodnię POZ.


  Wyremontowane zostanie również wejście główne do szpitala, a wewnątrz - m.in. utworzy się rejestrację dla pacjentów i punkt obsługi. Całość dostosowana zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  O tym, że osiedle Malinka potrzebuje przychodni z prawdziwego zdarzenia pisaliśmy kilka miesięcy temu, teraz mieszkańcy tego osiedla mają do dyspozycji jedną przychodnię. Rodzice skarżą się, że wizyta zarówno z chorym jak i zdrowym dzieckiem w nagłej potrzebie graniczy z cudem, a bloków mieszkalnych i dzieci ciągle przybywa! Najprawdopodobniej już w przyszłym roku mieszkańcy tego osiedla będą mogli korzystać z nowej przychodni w szpitalu na Alei Witosa.

  - Dzięki tej wspólnej inwestycji będziemy mogli uruchomić w tej części Opola przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej. Adaptacja pomieszczeń będzie nas kosztowała ok. 1,6 mln zł, a umowa ich najmu będzie obowiązywała przez 20 lat - mówił prezydent Arkadiusz Wiśniewski podczas poniedziałkowej konferencji.

  Na powierzchni ponad 300 mkw., w miejscu dawnej poradni urazowo-ortopedycznej, powstaną gabinety lekarskie i ambulatoryjne POZ, z osobnymi wejściami do poradni dla dzieci oraz dorosłych.

  Nową przychodnię przy al. Witosa prowadzić będzie miejska spółka odpowiedzialna za opiekę zdrowotną, która ma zostać utworzona - jak zapowiedział prezydent Wiśniewski - na początku 2022 roku.

  -Równolegle prowadzone będą prace w drugiej części parteru tego budynku, na pow. 1000 mkw, gdzie znajduje się wejście główne, rejestracja i pomieszczenia administracji. Przed budynkiem powstanie m.in. nowa pochylnia dla osób poruszających się na wózkach, wyremontujemy schody i zamocujemy nowe poręcze - zapowiedział Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  - Wewnątrz m.in. przebudujemy rejestrację centralną i sanitariaty, utworzymy otwarty punkt informacji i nowoczesny bufet. Całość także zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. stworzymy pętlę indukcyjną zapewniającą komfort obsługi osobom niedosłyszącym - wyliczał dyrektor Madera.

  Całość prac, które potrwają do maja 2022r., ma kosztować niemal 5,5 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniony w przetargu Mostostal Zabrze. Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Na prace poza POZ szpital pozyskał dofinansowanie z różnych źródeł, m.in. krajowego programu unijnego "Dostępność Plus" i regionalnego - "Opolskie wspiera szpitale w walce z Covid".

  Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk ocenił, że zaplanowane inwestycje zwiększą zabezpieczenie medyczne mieszkańców Opola. - Rozwijamy szpital, działający od 4 lat w strukturze uniwersytetu, dwukierunkowo. Z jednej strony modernizujemy oddziały i zakłady, podnosząc jakość świadczeń medycznych dla pacjentów. Z drugiej strony budujemy jego uniwersyteckość przez realizowane inwestycji służących rozwojowi nauk medycznych i zapewnienie zaplecza do kształcenia studentów kierunków medycznych" - wyjaśnił rektor Masnyk.

  Prowadzenie inwestycji oznacza też, niestety, niedogodności dla pacjentów. W listopadzie rejestracja główna zostanie przeniesiona do tymczasowych pomieszczeń przed budynkiem szpitala.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-28 09:14:53 [217.173.195.*] id:1621695  
  wojtasoks: Napisał postów [10646], status [VIP] Reputacja
  Jeszcze ino doktorów trzeba

  Nick:
  Treść:
  2021-09-27 15:36:21 [79.187.170.*] id:1621637  
  fuksik: Napisał postów [917], status [stały bywalec] Reputacja
  Uja tam przyjmie..

  Nick:
  Treść: