• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1326
  • Dodano: 2021-09-24 / 17:16
  • Komentarzy: 3

  Zbliża się 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

  (Fot. Dżacheć)

  Już 1 października rozpocznie się kolejny Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest "Miłość".


  W ciągu dziewięciu dni festiwalowych w kilkunastu obiektach zaprezentowane będą najważniejsze filmy światowej oraz polskiej kinematografii nie tylko poprzez projekcje filmowe, ale także poprzez liczne spotkania i warsztaty z twórcami.


  - Cieszymy się że możemy dalej trwać mimo tak szalonych czasów. W tym roku naszym hasłem przewodnim jest "miłość" - mówią organizatorzy.

  - Zdaje sobie sprawę jak trudno jest prowadzić działalność społeczną związaną z projekcją filmów, które nie są projekcjami Hollywood. Jest to niezwykle miejsce na mapie Opola, tak samo jak niezwykle są lamy, które mają swój przekaz na terenie miasta. Opole dzięki temu festiwalowi jest mocno obecne na mapie filmowej - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Już niedługo Opolanie będą mogli dowiedzieć się o co chodzi z lamami. - Przygotowujemy projekt, w którym lamy będą mogły przemówić do opolan - słyszymy od organizatorów.

  Kolejne dwie lamy zasilą nasze miasto, jedna stanie przy Galerii Sztuki Współczesnej, kolejna przy Politechnice Opolskiej. Ta przy "polibudzie" zostanie przygotowana przez inicjatorkę tej akcji, Patrycję Kostyrę.

  19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy rozpocznie się w dniu 1 października i potrwa do 9 października. Oprócz tego, zaplanowano także wydarzenia online.

  Sercem festiwalu są wolontariusze. To oni mają bezpośredni kontakt z twórcami i aktorami. - Festiwal młodnieje. W tym roku mamy grupę ponad 50 wolontariuszy w wieku licealnym. To osoby ze świetnymi pomysłami, które cieszą się ze współpracy z nami. Nadal jednak czekamy na zgłoszenia - słyszymy.

  Natalia Krajewska, koordynator Kina Dzieci podkreśla, że z wydarzenia będzie można skorzystać zarówno w kinie, jak i online od 7 do 24 października. - Cały festiwal zakończony zostanie głosowaniem. Po głosowaniu na ulubiony film zostanie wyłoniony zwycięzca - mówi.

  Podczas 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy Honorową Lamę otrzyma Arkadiusz Jakubik, a wydarzenie odbędzie się w Strzelcach Opolskich.

  Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie - festiwal.opolskielamy.pl
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-24 19:00:30 [217.173.202.*] id:1621446  
  Patriota777: Napisała postów [95], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Podobno opolskie Jury już wybrało laureata pierwszej nagrody. Dzieło opowiada o damie niezwykłej urody, za którą szalały od zawsze cale stada uwodzicieli płci różnych. Niestety główna bohaterka była tak wybredna i niedostępna, że nigdy nie pozwoliła doświadczyć adoratorom wspólnych uniesień i namiętności. Nie zdając sobie sprawy z prawdziwej przyczyny swego nieszczęścia w miłości postanowiła wyjść na ulicę i głośno dzielić się swoją frustracją. Jej zachowanie było tak ekspresyjne a mowa tak mądra, kwiecista i dobitna, że zaczęły za nią kroczyć rzesze równie pięknych, równie mądrych i subtelnych pań. Za symbol swych frustracji obrały znak błyskawicy.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-09-24 20:42:58 [185.127.20.*] id:1621457  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  No wyPISz wymaluj , godek! Myślałem że PISzesz o lichockiej ale jej znakiem rozpoznawczym jest palec... pokazywany niepełnosprawnym tak że pasuje tylko do godek.
  2021-09-26 15:03:54 [89.67.142.*] id:1621515  
  wojtasoks: Napisał postów [9285], status [VIP] Reputacja
  A symbolem nie jest czerwona błyskawica tylko rozerwany płód.