• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1636
  • Dodano: 2021-09-24 / 18:35
  • Komentarzy: 2

  Gastroskop, wart 50 tys. zł, uzupełnił wyposażenie Pracowni Badań Endoskopowych USK

  Gastroskop, wart 50 tys. zł, uzupełnił wyposażenie Pracowni Badań Endoskopowych USK

  (Fot. USK Opole)

  Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To darowizna od firmy Weegree.


  Urządzenie firmy Fujinon uzupełniło wyposażenie szpitalnej Pracowni Badań Endoskopowych. - Będziemy z niego korzystać do przeprowadzania badań u dorosłych i dzieci. Na pewno będzie dobrze służył naszym pacjentom - mówi gastrolog lek. med. Jarosław Struzik, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrzny USK.

  - Mamy teraz do dyspozycji pięć gastroskopów, co jest ważne przy konieczności zapewnienia dużej mobilności w szpitalu, ponieważ takie badania wykonujemy nie tylko ambulatoryjnie - w naszej pracowni, ale także u pacjentów na oddziałach intensywnej terapii dorosłych i dzieci, kardiochirurgii, neurochirurgii i bloku operacyjnym - wylicza dr Struzik.

  - Od pewnego czasu w naszych działaniach CSR-owych, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, istotne miejsce zajmuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu - zaznacza Grzegorz Kuliś, prezes Grupy Weegree, która ofiarowała szpitalowi gastroskop za 50 tys. zł.

  - Nasza współpraca zaczęła się z momentem wybuchu pandemii koronawirusa, kiedy nieodpłatnie pomagaliśmy szpitalowi w znalezieniu do pracy pielęgniarek i lekarzy z Polski i Ukrainy. Ponadto podczas trzeciej fali pandemii zainstalowaliśmy nasz system do inteligentnego rozpoznawania osób odwiedzających szpital z kamerą termowizyjną i naszego humanoidalnego robota Peppera. Obecnie przekazaliśmy wideogastroskop do diagnostyki chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, aby służył Opolanom - wylicza prezes Kuliś.

  - Prezes Grzegorz Kuliś zwrócił się do nas z propozycją wsparcia w określonej kwocie. Uzgodniliśmy, że niezwykle przydatny byłby nowy gastroskop. Urządzenie zostało już zainstalowane i korzystamy z niego - informuje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK. - Cieszy nas ta wielopłaszczyznowa współpraca z Weegree i troska o dobro naszych pacjentów.

  Od początku roku do końca sierpnia USK otrzymał w formie darowizn wyposażenie za niemal 2,1 mln zł: łóżka szpitalne, respiratory, kardiomonitory, stoły operacyjne, aparat do znieczulania dzieci, urządzenie do ogrzewania krwi i płynów i urządzenia do ogrzewania pacjenta. Głównymi darczyńcami były: Opolski Urząd Wojewódzki i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-25 13:37:51 [46.134.71.*] id:1621477  
  liberty: Napisał postów [3312], status [Szycha] Reputacja
  Mily gest ale co to za państwo z tektury w którym łupi się podatników na służbę zdrowia a prywatne firmy musza kupować sprzęty do szpitali żeby to się wszystko nie zawaliło? Gdzie nasze podatki idą?!

  Nick:
  Treść:
  2021-09-24 18:55:15 [46.134.13.*] id:1621445  
  Polpha: Napisał postów [8419], status [VIP] Reputacja
  Brawo CEO.

  Nick:
  Treść: