• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3637
  • Dodano: 2021-09-23 / 20:11
  • Komentarzy: 3

  Do sądu za robaki w kapuście? Biedronka pozywa szefa Agrounii

  Do sądu za robaki w kapuście? Biedronka pozywa szefa Agrounii
  "Na tych ponad dwustu stronach właściciel sieci Biedronka skonstruował ogromny pozew przeciwko mnie osobiście." - mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak z Agrounii. Jeronimo Martins żąda od działacza 20 tys. zł. O co właściwie toczy się spór?

  Konferencja pod sklepem

  O sprawie poinformował Michał Kołodziejczak, organizując konferencję pod jednym ze sklepów sieci Biedronka na Mazowszu. Lider Ogólnopolskiego Ruchu Rolników opowiedział o pozwie, który spółka Jeronimo Martins skierowała przeciwko niemu do sądu.

  "Nie przeciwko organizacjom, które reprezentuję, ale przeciw mnie jako człowiekowi, co odbieram jako próbę zastraszenia. Ale nic z tego! Razem z obecnymi tu prawnikami przygotowaliśmy już odpowiedź i wejdziemy z nimi na drogę sądową, bo to co robiliśmy razem z rolniczymi działaczami AGRO-Unii było i jest słuszne! Bo nie może być tak, że sieć handlowa chce nas uciszyć za to, że pokazujemy ludziom, że dostępne tam produkty są złej jakości, są fatalnie przechowywane i źle oznakowane. Tak być nie może!" - tłumaczył Kołodziejczak, którego wystąpienie wspierali jego adwokaci Anisa Gnacikowska i Tomasz Gabryelczyk oraz Jan Śpiewak i Piotr Ikonowicz, obydwaj działający w obronie praw człowieka.

  Na profilu facebookowym Agrounii pojawił się też wpis, w którym lider ruchu politycznego wyjaśnia, że powodem niezadowolenia Biedronki były filmy kręcone przez aktywistów. Ich celem było ujawnienie patologii handlu. "Robaki w zagranicznej kapuście, oszukańcze oznakowanie krajem pochodzenia." - czytamy w poście.

  Nie zaniechają działań

  Michał Kołodziejczak podkreślił, że odpowiedź na pozew jest już gotowa, a jeśli dojdzie do procesu, podjęte zostaną działania prawne. Zastrzegł jednak, że nie będą one skierowane w stronę pracowników marketów.
  "Nie może być tak, że sieć handlowa chce nas uciszyć za to, że pokazujemy ludziom, że dostępne tam produkty są złej jakości, są fatalnie przechowywane i źle oznakowane. (...) Nasze działania, w tym te prawne, nie będą skierowane przeciwko pracownikom sieci Biedronka. Wiemy, że w większości to kobiety. To ludzie, którzy ciężko pracują i zmagają się z trudnymi warunkami tej pracy." - przemawiał polityk.

  Biedronka odpowiada

  Portal Business Insider Polska poprosił o komentarz w sprawie przedstawicieli Jeronimo Martins. Właściciel sieci sklepów podkreśla, że zadośćuczynienie ma trafić na cele charytatywne, a przedmiotem pozwu jest naruszenie dóbr osobistych spółki.

  "Jeronimo Martins Polska wystosowała pozew przeciwko Panu Michałowi Kołodziejczakowi z powodu naruszenia chronionych prawem dóbr osobistych spółki. Czekając na rozstrzygnięcie tej sprawy przez niezawisły sąd powstrzymamy się od dalszych komentarzy. Pragniemy jednak podkreślić, że kwota zadośćuczynienia za zaistniałe naruszenia, tj. 20 tys. zł, ma być przekazana na rzecz Fundacji Pasja." - czytamy publikowaną odpowiedź.

  News4Media/ fot. Gov
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-24 14:26:40 [217.173.204.*] id:1621410  
  Patryk100: Napisała postów [334], status [pismak] Reputacja
  Pozwać jednego i drugiego! Jednego o 20 tys. zł, drugiego o 20 mln zł.

  Nick:
  Treść:
  2021-09-23 23:53:26 [5.173.33.*] id:1621382  
  KubaXY: Napisał postów [2786], status [Szycha] Reputacja
  Prawidlowo !!! Nie ma zgody na zasypywanie sklepow najgorszym i najbardziej badziewnym polskim zarciem. Niech te trole sami to jedza, jak im tak ten gnój smakuje. Tylko dlaczego tylko 20tys.. w polskim el-dorado powinni wnioskowac o 20mln Euro dla Jeronimo. Doic ile sie da. Bogaci sa. Wysypuja na ulicach cale przyczepy owocow, wiec maja hajs

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-09-24 10:01:06 [213.76.38.*] id:1621400  
  ms40: Napisał postów [1266], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Bardzo dobrze napisane