• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 726
  • Dodano: 2021-09-22 / 18:19
  • Komentarzy: 0

  Dekoracje pasujące do stylu GrandMillennial

  Moda na styl GrandMillennial ogarnęła cały świat. Pojawia się on przede wszystkim w domach i mieszkaniach najmłodszego pokolenia - 20 i 30 -latków. Nic więc dziwnego, że wnętrza GrandMillennial królują w mediach społecznościowych - na Instagramie i Pintereście. Czym jest GrandMillennial i jak urządzić oraz udekorować takie wnętrza? Zobacz, najważniejsze informacje o najmodniejszym stylu aranżacyjnym w 2021 roku.

  Czym jest GrandMillennial?


  GrandMillennial to nowy styl aranżacji wnętrz. Powstał on w Stanach Zjednoczonych i określany jest on klasyką dla hipsterów. Nic w tym dziwnego, bowiem łączy on nowoczesność z tradycją. GrandMillennial jest sposobem na wydobycie piękna z przedmiotów uważanych powszechnie za staromodne, tzw. babcine. Po stylistykę GrandMillennial chętnie sięgają przede wszystkim osoby urodzone w latach 80 i 90 XX wieku, które w takich aranżacjach odnajdują powiew przeszłości.


  Jak urządzić wnętrze w stylu nowoczesnej przeszłości?


  Podstawą wnętrz GrandMillennial są meble z duszą. Takie odszukać można na pchlim targu, aukcjach internetowych czy domach seniorów rodu. Dla tego stylu aranżacyjnego szczególnie cenne będą meble wykonane z drewna orzechowego lub wiśniowego np. sekretarzyki, biblioteczki, komody, kredensy. Ważnym elementem wystroju będą też dekoracje w starym stylu takie jak bujane fotele z wikliny, lampy z materiałowym abażurem, maszyny do szycia w stylu vintage.


  We wnętrzach GrandMillennial powinny znaleźć się jednak nie tylko meble z duszą, ale także nowoczesne elementy. W końcu kwintesencją tego stylu jest łączenie przeszłości z teraźniejszością. Babcine meble warto więc łączyć z nowoczesnymi elementami wyposażenia i dekoracjami. Przykładem takich zabiegów może być np. odświeżenie tapicerki na kanapie znalezionej na pchlim targu czy odrestaurowanie stołu z domu babci.


  Jakie dodatki pasują do stylu GrandMillennial?


  GrandMillennial to styl, który kocha dodatki. Przede wszystkim stawia na te ocieplające wnętrza i dodające im przytulności. Mile widziane są więc haftowane makatki, grubo plecione pledy, serwety z wyszywanymi wzorami, pościele perkalowe, dekoracyjne poduchy z marszczeniami. Zabraknąć nie może też falban plis, frędzli, koronki. Tekstylia, a także dekoracje w postaci porcelany czy ceramiki utrzymane są w różu, jasnym błękicie, bieli, kremie. Często pojawiają się na nich desenie kwiatowe, krata, chinoiserie (nawiązujący do kultury chińskiej) oraz toile de Jouy (sielskie scenki rodzajowe).


  Sentymentalności wnętrzom GrandMillennial dodadzą też czarno-białe, stare fotografie oprawione w nowoczesne ramki lub stare obrazy. Aby jednak nie uzyskać zbyt "babcinego" klimatu, warto je powiesić w towarzystwie abstrakcyjnych plakatów, grafik lub na trójwymiarowym tle.


  Wnętrza w stylu GrandMillennial lansują tacy projektanci jak L aura Ashley, Billy Baldwin, Nancy Lancaster. Chętnie sięgają oni pomarszczenia, haftowania i kwiatowe wzory, które wprowadzają do miejskiego, modernistycznego stylu aranżacyjnego. Chcąc naśladować tych światowej sławy projektantów koniecznie odwiedź sklep Miloo Home, który oferuje zarówno dekoracje z duszą, jak i elementy wyposażenia wnętrz utrzymane w nowoczesnej i modernistycznej stylistyce.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".