• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1669
    • Dodano: 2021-09-23 / 11:55
    • Komentarzy: 0

    Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Opola

    (Fot. Archiwum)

    Głosowanie na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie rozpoczęło się w czwartek 23 września i potrwa do 7 października. Wyniki głosowania poznamy pod koniec października.


    Już po raz ósmy mieszkańcy Opola będą mogli zdecydować o przeznaczeniu części budżetu Miasta Opola, która wypełni sumę środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski 2022 realizowany w naszym mieście. Pula środków w tegorocznym budżecie wynosi 6,4 mln złotych.

    Do głosowania w budżecie obywatelskim uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Opola, nawet niepełnoletni, za zgodą opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec dysponuje dwoma głosami - jednym głosem na projekty ogólnomiejskie, jednym na dzielnicowe.

    Głosowanie potrwa do 7 października. Osoby nie mające możliwości głosować z domu mogą to zrobić w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1 oraz w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym Senior przy ul. Krakowskiej 32.

    Wśród projektów nie zabrakło nowości. Ciekawą inicjatywą zgłoszoną w projekcie dzielnicowym jest budowa konstrukcji treningowej pozwalająca doskonalić technikę pokonywania przeszkód. - W Opolu nie ma miejsca, w którym można przygotować się do zawodów z przeszkodami, zarówno komercyjnego, jak tez bezpłatnego. Poziom sportowców w tej dziedzinie stale się powiększa, jednak opolanie zmuszeni są wyjeżdżać do innych miast, by móc sprawdzić swoje umiejętności, bądź trenować na takim torze. Zaproponowane miejsce na osiedlu Malinka jest idealne ze względu na to, że to cicha, spokojna okolica, a usytuowanie toru w takim miejscu niweluje ryzyko zniszczeń - zaznacza autor projektu.

    Jak głosować?

    Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez system do głosowania znajdujący się na stronie https://bo.opole.pl/glosowanie-2022/glosowanie.php

    W celu oddania głosu, konieczne jest podanie następujących informacji:

    imię i nazwisko
    nr PESEL
    adres zamieszkania w Opolu
    nr telefonu komórkowego
    W przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo należy podać:

    imię i nazwisko opiekuna prawnego
    nr PESEL opiekuna prawnego
    Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Opola, należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane, a także podać numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w systemie do głosowania kodu aktywacyjnego, głos zostanie zapisany.

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".