• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1357
  • Dodano: 2021-09-20 / 18:00
  • Komentarzy: 1

  3 kierowców straciło prawo jazdy

  3 kierowców straciło prawo jazdy

  (Fot. KPP Brzeg)

  Zbyt szybka jazda jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego dla kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących norm, nie ma taryfy ulgowej. Przekonało się o tym trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

  Policjanci z brzeskiej drogówki, jednego dnia zatrzymali 3 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko. Pierwszy z kierowców wpadł w czwartek przed godzina 10.00. Na drodze wylotowej z miasta gdzie obowiązuje 40 km/h, 37-letni kierowca audi jechał 92 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 52 km.

  Kilka minut później, drugi z patroli drogowych w jednej z miejscowości w gminie Olszanka namierzył kierowcę mitsubishi, który twierdził że bardzo spieszy się do pracy. 41-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Tego samego dnia popołudniu 35-latka, która kierowała hondą, w Łukowicach Brzeskich jechała 105 km/h.

  Cała trójka straciła już uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące, została ukarana wysokimi mandatami, a na ich konto wpłynęło po 10 pkt. karych.

  Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczanie dozwolonych prędkości jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierowco zanim naciśniesz nogę na gaz, pamiętaj że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-20 21:57:54 [89.67.3.*] id:1621130  
  DonPedro69: Napisał postów [7412], status [VIP] Reputacja
  A widzieliście na StopChamie 85-letnią bacię jadącą pod prąd na S5? Już nie ma PJ. I oby jej go nie oddali.

  Nick:
  Treść: