• Wyświetleń: 1613
    • Dodano: 2021-09-18 / 13:31

Gwardia wygrywa po raz pierwszy w sezonie!

Pierwszym pokonanym zespołem okazał się MMTS Kwidzyn

Przełamanie Gangu Kuptela. Gwardziści odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022 PGNiG Superligi.

Opolanie wzmocnili się przed drugim spotkaniem w Stegu Arenie obecnością Patryka Mauera, co na pewno wzmocniło siłę ognia gospodarzy. Goście przystępowali po porażce na inaugurację z Wisłą Płock oraz dwubramkowym zwycięstwem z Pogonią Szczecin, więc i w Opolu MMTS nie chciał sprzedać tanio swojej skóry.

Jednakże, Gwardziści jako pierwsi wyszli na prowadzenie i przez długi czas go nie oddawali, choć gospodarze stracili na chwilę koncentrację i kilkupunktowe prowadzenie i MMTS doprowadził do remisu 9:9. Końcówka pierwszej części należała do Opolan i to oni prowadzili do przerwy 12:10.

Po zmianie stron lepsi nadal byli gospodarze, którzy próbowali powiększać swoją przewagę, która urosła nawet do pięciu punktów (22:17), lecz niestety, ostatnie minuty były gorsze w wykonaniu Opolan, którzy tracili swoje prowadzenie, a nawet doprowadzili do tego, że ich przewaga wynosiła jeden punkt, lecz ostatecznie spotkanie z skończyło się rezultatem 26:24 i pierwszym zwycięstwem Gwardii Opole.