• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3546
  • Dodano: 2021-09-17 / 10:10
  • Komentarzy: 0

  Niebezpiecznie na drogach. W piątek rano doszło do kilku kolizji

  (Fot. OSP Rudniki)

  Do kilku niebezpiecznych zdarzeń doszło w piątek w województwie opolskim.


  W piątek 17 września, kilka minut po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 43 z Dalachowa w kierunku na Rudniki przewrócił się samochód ciężarowy. Pojazd z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i wylądował na przydrożnym polu. Na szczęście zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję - kierowca ciężarówki samodzielnie opuścił pojazd, nic mu się nie stało.

  Chwilę wcześniej, na autostradzie A4 w kierunku na Katowice doszło do zderzenia samochodów osobowych. Na szczęście nie było tam poszkodowanych, ruch odbywał się jednym pasem.

  Około godziny 7.00 w pobliżu zjazdu na Ziębice (obwodnica Grodkowa) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Zespół Ratowników Medycznych przetransportował kierowcę jednego z pojazdów do szpitala.

  Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła czy zaparowane szyby znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego na jesień warto w sposób szczególny zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu oraz ściągnąć nogę z gazu. Nie zapominajmy o niechronionych użytkownikach ruchu drogowego. Każdy z nas porusza się po drogach i każdy ma prawo czuć się bezpiecznie i być bezpieczny - zarówno kierowca pojazdu, pieszy jak i rowerzysta.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".