• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1134
  • Dodano: 2021-09-16 / 16:23
  • Komentarzy: 0

  Do Opola zjadą miłośnicy fantastyki. W piątek rozpoczyna się "Opolcon 2021"

  Do Opola zjadą miłośnicy fantastyki. W piątek rozpoczyna się "Opolcon 2021"
  Od piątku do niedzieli potrwa konwent fantastyki organizowany jak co roku w Zespole Szkół Elektrycznych oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu. Na Opolcon przyjeżdżają fani gier, planszówek i kultury fantastycznej z całej Polski.


  Opolcon odbędzie się w przedostatni weekend września, w dniach 17 - 19.09.2021r. Miejscem imprezy będą sąsiadujące budynki: Zespół Szkół Elektrycznych i Zespół Szkół Ekonomicznych. Teren konwentu znajduje się w Opolu przy ulicy Tadeusza Kościuszki.

  Opolcon jest opolskim darmowym konwentem fantastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie OKF Fenix, ZS Elektrycznych i ZS Ekonomicznych, który odbywa się od 6 lat, zazwyczaj w połowie listopada danego roku. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta Opole. Między innymi dzięki temu co roku uczestnicy korzystają z przeróżnych atrakcji, których liczba stale wzrasta. Organizowany jest konkurs cosplay, w którym może wziąć udział każda zgłoszona wcześniej osoba i zaprezentować się przed publicznością oraz pozostałymi kandydatami. Na uczestników czeka wiele godzin prelekcji, których tematyka zahacza o przeróżne uniwersa i motywy. Co roku zapraszani są wyjątkowi goście, z którymi organizowane są spotkania autorskie mające na celu przybliżenie fanom danych osób, ich twórczości, a także możliwość rozmowy lub wspólnego zdjęcia.

  Na terenie obiektu znajduje się również Games room, wypełniony po brzegi grami planszowymi, z których bez przerwy można korzystać, a także Szkołę RPG oraz LARPy wszelkiego rodzaju. Organizowany jest również turniej League of Legends oraz Heartstone, w którym można wygrać wartościowe nagrody i zmierzyć się z godnymi przeciwnikami. Na kilku piętrach znajdują się wystawcy, oferujący przeróżne fantastyczne przedmioty - od breloczków i przypinek, przez kubki i ręcznie robione mydła, aż po poduszki i koszulki. Gadżety nigdy nie są monotematyczne, wystawcy zawsze mają do zaoferowania szeroką gamę produktów i marek.

  Każdy jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie. Konwent przyciąga fanów fantastyki wszelkiej maści, wszyscy są tu mile widziani. Wydarzenie odbywa się w ZS Elektrycznych, a znajdujący się obok ZS Ekonomicznych kryje w sobie Sleep roomy, w których można zostawić swoje rzeczy i przenocować, gdy zajdzie potrzeba. Na terenie całego konwentu panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każdy jest w stanie spokojnie się odnaleźć. Jeśli jednak pojawią się trudności, wolontariusze lub organizatorzy zawsze wyciągną pomocną dłoń.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".