• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 792
  • Dodano: 2021-09-15 / 14:09
  • Komentarzy: 0

  Niewybuch znaleziony w Nysie. Na miejscu patrol saperski

  Niewybuch znaleziony w Nysie. Na miejscu patrol saperski
   <i>(Fot. OSP Niwica)</i>

  (Fot. OSP Niwica)

  Służby ratunkowe zabezpieczają teren w Nysie przy ulicy Nowowiejskiej, na którym znaleziono niewybuch. Na miejscu pracuje już patrol saperów.


  Do znaleziska doszło w środę 15 września w rejonie skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej i Podolskiej w Nysie. Oprócz spacerów na miejscu są obecnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie oraz strażacy ochotnicy z OSP Niwnica.

  Pocisk - pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej - znalazła przypadkowa osoba. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa dziś zabezpieczenie niewybuchu i przetransportowanie go na poligon przez saperów. Teren zabezpiecza Policja.

  Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie! Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".