• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1666
  • Dodano: 2021-09-19 / 08:28
  • Komentarzy: 1

  Ukończono remont bieżni na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków

  (Fot. Dżacheć)

  Stadion im. Opolskich Olimpijczyków ma już wyremontowaną bieżnię. W miniony weekend mogliśmy tam oglądać Opolski Festiwal Skoków.


  Przeprowadzona modernizacja na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków to m.in. na wymiana tartanu, ułożenie nowej wierzchniej warstwy bieżni wraz z rozbiegami, rzutniami i skoczniami oraz zakup sprzętu lekkoatletycznego, spełniającego niezbędne wymogi do uzyskania licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  Na bieżni jest już nowa nawierzchnia, zamontowano nowe koła do rzutów, koryta do skoku o tyczce oraz belki do skoku w dal. Wszystkie zaplanowane prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W ubiegły weekend udało się na Stadionie przeprowadzić pierwszą dużą imprezę. Po raz 15. odbył się tam Opolski Festiwal Skoków.

  Koszt prac, które zostaną przeprowadzone na obiekcie to blisko 1,8 mln złotych brutto. Z tego pół miliona złotych dołożył samorząd Województwa Opolskiego. Z tej kwoty 200 tysięcy złotych przeznaczone jest na naprawę nawierzchni tartanowych, zaś 300 tysięcy zł na zakup urządzeń i sprzętu lekkoatletycznego.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-19 20:35:35 [89.64.36.*] id:1621067  
  SekO: Napisał postów [732], status [rozpisany/na] Reputacja
  Super! To idę pobiegać za kilka dni!! :D

  Nick:
  Treść: