• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4846
  • Dodano: 2021-09-19 / 10:27
  • Komentarzy: 0

  Trwa festiwal planszówek i fantastyki Opolcon

  Od piątku do niedzieli trwa konwent fantastyki organizowany jak co roku w Zespole Szkół Elektrycznych oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu. Na Opolcon przyjeżdżają fani gier, planszówek i kultury fantastycznej z całej Polski.


  Z tego wydarzenia mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Organizatorzy Opolconu po raz kolejny udowadniają, że planszówki to rozrywka ponadczasowa.

  ''Rozpalamy płomień wyobraźni'' to główny motyw ósmej edycji Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. - Pierwszy raz trafiłem tutaj w poprzedniej edycji i już wtedy postanowiłem, że na kolejną zabiorę całą rodzinę. To wspaniała okazja do spędzenia czasu, a także poznania nowych osób czy gier, które w przyszłości możemy zakupić - mówi pan Dariusz z Opola.

  Opolcon jest opolskim darmowym konwentem fantastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie OKF Fenix, ZS Elektrycznych i ZS Ekonomicznych, który odbywa się od 6 lat, zazwyczaj w połowie listopada danego roku. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta Opole. Między innymi dzięki temu co roku uczestnicy korzystają z przeróżnych atrakcji, których liczba stale wzrasta.

  Organizowany jest konkurs cosplay, w którym może wziąć udział każda zgłoszona wcześniej osoba i zaprezentować się przed publicznością oraz pozostałymi kandydatami. Na uczestników czeka wiele godzin prelekcji, których tematyka zahacza o przeróżne uniwersa i motywy. Co roku zapraszani są wyjątkowi goście, z którymi organizowane są spotkania autorskie mające na celu przybliżenie fanom danych osób, ich twórczości, a także możliwość rozmowy lub wspólnego zdjęcia.

  Na terenie obiektu znajduje się również Games room, wypełniony po brzegi grami planszowymi, z których bez przerwy można korzystać, a także Szkołę RPG oraz LARPy wszelkiego rodzaju. Organizowany jest również turniej League of Legends oraz Heartstone, w którym można wygrać wartościowe nagrody i zmierzyć się z godnymi przeciwnikami. Na kilku piętrach znajdują się wystawcy, oferujący przeróżne fantastyczne przedmioty - od breloczków i przypinek, przez kubki i ręcznie robione mydła, aż po poduszki i koszulki. Gadżety nigdy nie są monotematyczne, wystawcy zawsze mają do zaoferowania szeroką gamę produktów i marek.

  Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej opolcon.pl

  Zdjęcie (1/17)

  (Fot. Dżacheć)

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".