• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3789
  • Dodano: 2021-09-13 / 12:34
  • Komentarzy: 1

  Potrącenie policjanta, dachowanie i strzały. Pościg za kierowcą pędzącego busa

  Potrącenie policjanta, dachowanie i strzały. Pościg za kierowcą pędzącego busa
  O spokojnej służbie nie mogą mówić policjanci, którzy brali udział w pościgu za rozpędzonym samochodem. Funkcjonariusze zmuszeni byli oddać strzały. Jeden z nich został potrącony przez uciekinierów w czasie próby zatrzymania.

  Nie zatrzymał się do kontroli

  Policjanci z lubelskiej policji odebrali w niedzielę zgłoszenie, że po drodze porusza się rozpędzony bus z rozbitym światłem. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać pirata drogowego do kontroli, jednak kierowca zignorował sygnały patrolu. Aby udaremnić dalszą podróż mężczyzny narażającego innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, została zorganizowana blokada w miejscowości Brzostowiec.

  Potrącił policjanta

  "Podczas zarządzonej blokady w m. Brzostowiec kierujący VW potrącił policjanta, który z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu." - czytamy w komunikacie opublikowanym we wpisie na profilu facebookowym "Lubelska Policja".

  Chwilę później funkcjonariusze użyli broni, z której najpierw oddali strzały ostrzegawcze. Uciekiniera to jednak nie przestraszyło, dlatego policjanci zmuszeni byli przestrzelić oponę w jego pojeździe. To spowodowało, że auto wjechało do rowu, po czym dachowało. Kierowcą okazał się 34-letni mężczyzna. Na miejscu pasażera podróżował też jego 25-letni kompan. Zatrzymani trafili do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

  Byli trzeźwi, ale...

  Podczas zatrzymania obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie, jednak obaj byli trzeźwi. Okazało się jednak, że to nie promile zadecydowały o brawurowym postępowaniu kierowcy i jego pasażera.
  "Badanie na zawartość narkotyków potwierdziło obecność środków odurzających w organizmie kierującego 34 latka oraz 25 letniego pasażera." - czytamy w dalszej, uaktualnionej części komunikatu komisarza Andrzeja Fijołka, rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  O tym, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec przestępców, zadecydują dalsze wyniki postępowania prowadzonego w celu wyjaśnienia okoliczności powstania całego zdarzenia.

  News4Media/ fot. iStock / screen Facebook Lubelska Policja
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-13 13:19:36 [89.67.3.*] id:1620653  
  DonPedro69: Napisał postów [7080], status [VIP] Reputacja
  A kogo to obchodzi? Macie coś może z Koziej Wólki?

  Nick:
  Treść: