• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1068
  • Dodano: 2021-09-13 / 12:10
  • Komentarzy: 1

  Nietrzeźwi zatrzymani podczas weekendu

  (Fot. Archiwum)

  Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy. Dlatego brzescy policjanci w trakcie drogowych kontroli zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony weekend zatrzymali 3 mężczyzn, którzy za kierownicę wsiedli pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, kiedy nie mamy pewności co do stanu trzeźwości. W takich przypadkach warto udać się do najbliższej jednostki Policji i przebadać na zawartość alkoholu. Dopiero wówczas gdy jesteśmy trzeźwi ruszajmy w podróż.

  Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w piątek wieczorem. Tuż po godzinie 19:00 w jednej z miejscowości w gminie, policjanci z Grodkowa zauważyli kierującego motorowerem. Ich uwagę zwrócił sposób jazdy mężczyzny. Badanie na urządzeniu pokazało, że 41-latek w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Następnego dnia podczas nocnej służby funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, na jednej z ulic w Brzegu zatrzymali do kontroli kierowcę seata. 36-letni mężczyzna również był nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu.

  Ostatni z kierujących wpadł w niedziele tuż po godzinie 18:00. Wówczas na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia i właściciela motoroweru. Z ich relacji wynikało, że 71-letni mężczyzna jechał zygzakiem i nie panował nad pojazdem. Kiedy go zatrzymali miał problemy z wysłowieniem się i wyraźnie wyczuwali od niego alkohol. Badanie pokazało, ze był nietrzeźwy w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.


  Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-14 10:24:52 [80.49.226.*] id:1620694  
  Bodziulla: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
  Nietrzeźwi byli, będą i są...liczy się tylko świadomość kierującego czy kierującej, ale widzimy polityków, "celebrytów", którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu przykład idzie z góry, nie ponoszą za to odpowiedzialności to mamy jak mamy.

  Nick:
  Treść: