• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1274
  • Dodano: 2021-09-12 / 14:12
  • Komentarzy: 0

  Takie zabawy tylko jesienią. Ciekawe pomysły na spędzenie czasu z rodziną

  Spacery w poszukiwaniu oznak jesieni będą świetnym sposobem na spędzenie pełnego przygód czasu z rodziną. Z drzew spadają pierwsze kasztany, parki pokrywają się kolorowymi liśćmi. Kiedy już uda nam się zebrać te dary natury, warto wykorzystać je później do kreatywnych zajęć w zaciszu własnego domu. Oto kilka propozycji.

  Nowe życie dla liści

  Jesiennie liście mienią się całą paletą pięknych barw. Można wykorzystać je do wykonania stroików, ale doskonale sprawdzą się również jako nietypowe pieczątki. Pomalowane farbkami, po odbiciu na papierze stworzą fantazyjne wzory. Dzieciom spodoba się również pomysł tworzenia motylków. Wystarczy złożyć listki na pół i przyklejać do kartek lub tektury ich dolną część tak, aby przypominały skrzydła.

  Malowanie i łódki z papieru

  Milusińscy kochają farby i pędzle. Świetną zabawą będzie malowanie jesiennych pejzaży. Aby urozmaicić ten pomysł, można zestaw plastyczny zabrać ze sobą do parku i połączyć dziecięcą sztukę z aktywnością fizyczną lub piknikiem, jeśli pogoda na to pozwala. W czasie deszczowej aury również nie musimy pozostawać w domu. Wystarczy przygotować łódeczki ze starych gazet (instrukcje bez problemu znajdziecie w internecie) i wybrać największą kałużę, aby potem zorganizować wyścig wcześniej wykonanych, papierowych statków.

  Jesienne warzywa i owoce polecają się do zabawy

  Wrzesień stoi pod znakiem dyni, z której możecie razem z dziećmi wycinać fantazyjne wzory. Kiedy zabawa się skończy, z pozostałości warzywa warto zrobić np. placki, surówkę, zupę lub koktajl. W sezonie jesiennym w sklepach pojawiają się też pomarańcze, winogrona, śliwki, gruszki, brzoskwinie i jabłka. Wspólne zakupy, podczas których pozwolicie dzieciom wybrać najpiękniejsze owoce, na pewno będą "strzałem w dziesiątkę". Po powrocie do domu możecie wspólnie przyrządzić z nich pełną witamin jesienną sałatkę.

  News4Media, fot.: iStock
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".