• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1748
    • Dodano: 2021-09-08 / 17:48
    • Komentarzy: 10

    Dziś mecz Polska - Anglia. Jakie mamy szanse?

    Dziś mecz Polska - Anglia. Jakie mamy szanse?
    W środę wieczorem Polska zmierzy się z Anglią. To najtrudniejszy sprawdzian naszych piłkarzy w eliminacjach Mistrzostw Świata. Reprezentacja z Wysp jest faworytem, a ostanie spotkanie z San Marino pokazało, że popełniamy za dużo prostych błędów.

    Liczby przemawiają za Anglikami. Do tej pory obie reprezentacje spotkały się na boisku 20 razy, a wygraliśmy tylko raz. Był to słynny mecz z 1974 roku na stadionie w Chorzowie. Wówczas Polska pokonała "Synów Albionu" 2:0. Reprezentacja, z którą zagramy w środę, wygrała 12 spotkań. My ostatni raz zostaliśmy pokonani przez Anglików w marcu tego roku. Mecz na Wembley był także spotkaniem eliminacyjnym do MŚ i zakończył się wygraną gospodarzy 2:1.

    Złe wieści

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Niestety Paulo Sousa nie będzie mógł wystawić wszystkich zawodników, jakich by chciał. Nie zagra Piotr Zieliński, który nadal walczy z kontuzją uda. Selekcjoner wierzył, że piłkarz będzie gotowy na spotkanie z Anglią, ale najnowsze informacje wskazują, że nie wyjdzie na murawę. Zabraknie także Bartosza Bereszyńskiego - zawodnik, na którego mocno stawia Sousa także jest kontuzjowany. Jego brak może być bardzo odczuwalny, bo każdy kibic widzi, że reprezentacja potrzebuje takiego piłkarza w dziurawej obronie.

    Bereszyńskiego może zastąpić Kamil Piątkowski, ale kiepsko poszło mu nawet w spotkaniu z San Marino. Być może od pierwszego gwizdka zagra Paweł Dawidowicz lub Tomasz Kędziora. Obrona to najsłabszy punkt drużyny Sousy, bo od kiedy kieruje on reprezentacją nie straciliśmy bramki tylko w spotkaniu z z Andorą (3:0).

    Trochę lepsze

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Lepsze informacje dla Polaków płyną z obozu Anglików. W środę nie zagra Jadon Sancho, skrzydłowy Manchesteru United, który jest kontuzjowany. Tyle że trener Anglików śmiało tego zawodnika może zastąpić wysokiej klasy Raheemem Sterlingiem czy Bukayo Saką. W ataku na pewno zagra Harry Kane, wspierany przez Masona Mounta. Po pięciu kolejkach rywalizacji w naszej grupie Polska ma 10 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem są - z kompletem 15 punktów - Anglicy.

    Bukmacherzy

    Firmy organizujące zakłady sportowe nie mają wątpliwości, że faworytem są Anglicy. "Naprawdę niewiele przemawia w tym spotkaniu za Polakami, którzy przede wszystkim prezentują się kiepsko w defensywie. Anglicy z pewnością będą dążyli do komfortowego zwycięstwa i jeśli gospodarze nie wzniosą się na wyżyny powinni wygrać to spotkanie wyraźnie." - analizuje jeden z bukmacherów i dodaje, że spotkanie Polski z San Marino pokazało, jaki dystans dzieli nas od środowego przeciwnika. "Po wysokim, choć niezasłużonym zwycięstwie z Albanią, Biało-Czerwoni, grając w mocno zmienionym składzie, pewnie pokonali na wyjeździe San Marino 7:1. Jedna z najgorszych ekip w Europie straciła najwięcej goli w tych eliminacjach, ale też strzeliła pierwszego gola, co z pewnością chluby Polakom nie przynosi, zwłaszcza że był to już ósmy mecz z rzędu ze straconym golem." Kurs na zwycięstwo Anglii to obecnie 1,7. Na wygraną Polski wynosi 5,15 a remis to 3,75. Analitycy przewidują także, że Wyspiarze mogą pokonać naszą drużynę nawet dwiema bramkami.

    News4Media, fot.: Łączy nas piłka
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-09-08 18:24:44 [89.64.44.*] id:1620351  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nie mamy żadnych szans 0-4 i tyle w temacie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2021-09-09 09:21:09 [217.173.195.*] id:1620392  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    I co, łyso teraz? :) Ten brak optymizmu w narodzie jest straszny :)
    2021-09-09 14:56:43 [89.64.44.*] id:1620422  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nic się nie stało,Polacy nic się nie stało.
    2021-09-09 15:02:34 [217.173.195.*] id:1620424  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Nie pasuje do tego meczu.
    2021-09-09 11:08:58 [37.248.219.*] id:1620405  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    I jak tam malkontenci? Kacyk po dobrym meczu Polski?

    Nick:
    Treść:
    2021-09-09 07:43:08 [165.225.73.*] id:1620379  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    polska reprezentacja bedzie grala jak nigdy a wynik bedzie jak zawsze

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2021-09-09 09:21:59 [217.173.195.*] id:1620393  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Czyli dobrze i dobry :)
    2021-09-08 22:46:02 [188.123.205.*] id:1620372  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Sousa jak ty mnie zaimponowałeś!

    Nick:
    Treść:
    2021-09-08 19:00:32 [83.22.28.*] id:1620355  
    Bodziulla: Napisał postów [2353], status [Szycha] Reputacja
    Świetnie opowiedział to kabaret. W skrócie dwóch umarłych rozmawia, że Boniek teraz w zarządzie polskiej piłki, a to fajnie w 83` zdobyli i teraz musi się powodzić i to zostało bez komentarza i ja też uważam, że nie ma co komentować naszą piłkę nożną, bo jest w stanie opłakanym. Co sezon stawia się na kogoś a wyniki jakie są takie są biedne a nawet powinni się wstydzić reprezentować barwy polskie. Bardzo wiele dziedzin naszych sportowych idzie do przodu, ale pralnia pieniędzy w piłce nożnej postępuje i co gorsza zadziwia mnie fakt chełpienia się naszą drużyną piłkarską!!!

    Nick:
    Treść:
    2021-09-08 18:20:26 [185.117.87.*] id:1620350  
    jarekzopola: Napisał postów [1170], status [stały bywalec] Reputacja
    jedno jest pewne jak nasz pierwszy dlugopis w polsce nasz kibic narodowy zasiadzie na trybunach to bedzie jak na olimpiadzie

    Nick:
    Treść: