• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2307
  • Dodano: 2021-09-08 / 11:11
  • Komentarzy: 1

  Groźbami próbował wyłudzić pieniądze - areszt dla 41-latka

  (Fot. KMP Opole)

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Opola zatrzymali 41-latka który dopuścił się rozboju, groził podpaleniem mieszkania i uszkodził samochód pokrzywdzonej. Agresor groził kobiecie i żądał wydania gotówki. Zatrzymany to mieszkaniec miasta, który działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 18 lat więzienia. 41-latek został już tymczasowo aresztowany.

  W minioną sobotę dyżurny Komendy Miejskiej policji w Opolu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna biega po budynku wielorodzinnym z przedmiotem przypominającym broń. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna grożąc 23-latce, miał zażądać od niej gotówki. Miał przy tym straszyć kobietę, że podpali mieszkanie należące do jej krewnej.

  Na miejsce zadysponowano policyjnego negocjatora, przewodnika z psem oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów podczas próby ucieczki samochodem. Kryminalni zabezpieczyli przy zatrzymanym pistolet gazowy.

  Następnego dnia mieszkaniec Opola usłyszał zarzut rozboju, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Policjanci wraz z prokuraturą wystąpili do sądu o tymczasowy areszt dla 41-latka. Teraz na proces będzie oczekiwał w warunkach izolacji. Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-08 12:37:14 [31.60.109.*] id:1620323  
  liberty: Napisał postów [4262], status [Szycha] Reputacja
  Dawać maksymalne kary takim lumpom to reszta zrozumie ze kasa bierze się z pracy a nie z rozbojów i wymuszeń...

  Nick:
  Treść: