• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3513
  • Dodano: 2021-09-06 / 13:15
  • Komentarzy: 0

  13 zastępów straży gasiło pożar domu w Zdzieszowicach

  (Fot. OSP Żyrowa )

  Przy ulicy Strzeleckiej w Zdzieszowicach wybuchł pożar w domu jednorodzinnym. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży.


  W niedzielę 5 września o godzinie 9:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Zdzieszowicach. Po dojeździe jednostek na miejsce, pożar objęty był dach i piętro budynku.

  - Do zdarzenia zadysponowano 13 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że cały budynek objęty jest pożarem, a jego mieszkaniec znajduje się na zewnątrz. Działania strażaków polegały na: udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu poszkodowanemu i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego, odłączeniu mediów i instalacji od budynku, ugaszeniu budynku przy pomocy 6 prądów gaśniczych - informuje asp. Jarosław Buhl ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Mieszkaniec domu ewakuował się przed przybyciem służb. Ma poparzone dłonie, a także podtruł się gazem. Akcja strażaków trwała do godziny 14:00. Przyczynę pożaru ustalać będzie policja.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".