• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1974
  • Dodano: 2021-09-03 / 07:09
  • Komentarzy: 1

  Wydarzenia okołofestiwalowe: Muzyką będzie żyło całe centrum Opola

  Wydarzenia okołofestiwalowe: Muzyką będzie żyło całe centrum Opola

  (Fot. Dżacheć)

  Dobra muzyka będzie opolanom towarzyszyć nie tylko w amfiteatrze, ale tradycyjnie już w strefie festiwalowej na opolskim rynku. Przedstawiamy harmonogram wydarzeń na najbliższe muzyczne dni.


  Miasto Opole zadeklarowało powrót do szerokiego świętowania Festiwalu w Stolicy Polskiej Piosenki. Wzorem lat ubiegłych w mieście będzie zorganizowanych wiele zdarzeń okołofestiwalowych. Pierwsze już dziś, jeszcze przed rozpoczęciem koncertów w opolskim Amfiteatrze.

  W czasie festiwalu Opole przybiera odświętną postać. Dlatego w mieście pojawi się lubiana przez mieszkańców instalacja muzyczna, dzięki której każdy będzie mógł poczuć się jak gwiazda festiwalu i odkryć, co w duszy gra. Muzyczny event zagości również na Stawku Zamkowym w bezpośredniej bliskości Amfiteatru. W Opolu na każdym kroku będzie można poczuć festiwalowy klimat!

  Sześć nowych gwiazd pojawi się w tym roku w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Gwiazda Krystyny Prońko zostanie uroczyście odsłonięta przez artystkę już w piątek o godzinie 13:00. Tego samego dnia o godzinie 13.30 rodzina Zbigniewa Wodeckiego uroczyście odsłoni gwiazdę poświęconą temu wybitnemu artyście.

  W sobotę (4.09), o godzinie 11:00 na rynku pojawi się Jerzy Stuhr, który zasłynął brawurowym wykonaniem piosenki "Śpiewać każdy może" podczas festiwalu w Opolu w 1977 roku. Pół godziny później (11.30) swoją gwiazdę odsłoni Halina Mlynkova. O godzinie 12.30 zapraszamy na odsłonięcie gwiazdy Sławomira Łosowskiego, a po nim o godzinie 13.00 na rynku pojawi się Stan Borys, który 3 września obchodzi swoje 80 urodziny. Artysta z tej okazji specjalnie przylatuje samolotem z Nowego Jorku.

  Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki powstaje od 2004 roku z inicjatywy Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki we współpracy z Urzędem Miasta Opola. W Alei znajduje się obecnie 69 gwiazd z brązu poświęconych wybitnym twórcom polskiej muzyki rozrywkowej.

  W piątek o 18.00 na scenie przed Ratuszem pojawi się na niej Fisz Emade Tworzywo czyli jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym.

  Miasto stara się, aby Opole było pełne różnych działań nie tylko muzycznych, ale i artystycznych. Stąd kontynuacja "Festiwalowego mostku", choć ten z racji remontu Mostu Groszowego tym razem odbędzie się przy Stawku Zamkowym (piątek godz. 17).

  Ten rok mija nam pod znakiem zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka. Jego pamięci zostanie poświęcony jeden z koncertów festiwalowych, a na kamienicy przy ul. Krakowskiej 34A zostanie oficjalnie odsłonięty mural poświęcony artyście i namalowany przez Bruno Neuhamera. Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na sobotę 4 września o godz. 16.00.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-03 12:43:22 [213.227.69.*] id:1620012  
  Palnik Dekarski: Napisał postów [253], status [maniak] Reputacja
  Ten mural wyszedł fenomenalnie, więcej takich projektów zamiast obsikanych tagów pseudo graficiarzy-wandali :x

  Nick:
  Treść: