• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2043
  • Dodano: 2021-09-03 / 20:15
  • Komentarzy: 6

  Rozpoczął się 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

  Rozpoczął się 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Pierwszy koncert tegorocznego festiwalu "Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!" rozpoczął się w piątek 3 września o 20:15. Publiczność rozgrzeją najważniejsze muzyczne wydarzenia, od klasycznego popu, do pogranicza muzyki alternatywnej, które miały miejsce w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi.


  Koncert poprowadzą Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora oraz Marek Sierocki. Na scenie wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sylwia Grzeszczak, Cleo, Anna Dereszowska, Justyna Steczkowska, Izabela Trojanowska, Kasia Moś, Kamil Bednarek, Enej, Ira, Shakin' Dudi, Karolina Stanisławczyk, Piotr Cugowski, Lombard, Kombi, Jerzy Grunwald, Zespół Śląsk, Blue Cafe oraz Gromee.

  Tuż po zakończeniu inauguracyjnego koncertu, o godz. 22:40, rozpoczną się "Debiuty", które od lat są wpisane w program festiwalu w Opolu. Gromadzą one na scenie opolskiego amfiteatru młodych artystów, którzy być może w niedalekiej przyszłości będą tworzyć polską muzykę i staną się popularnymi wykonawcami.

  W tym roku w koncercie weźmie udział dziesięcioro debiutantów:
  Łukasz Brodowski (laureat programu "Szansa na sukces")
  Tomasz Bulzak (laureat programu "Szansa na sukces")
  KasjaN
  Janek Traczyk
  Ania Byrcyn
  Bartek Deryło
  Amelia Andryszczyk
  Tadeusz Seibert
  Daria Barszczyk (laureatka "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki")
  Sabina Szewczyk (laureatka Narodowego Centrum Polskiej Piosenki)

  Debiutanci będą walczyć o nagrody wykonując autorskie piosenki. Zwycięzcę nagrody głównej im. Anny Jantar wyłoni profesjonalne jury. Drugi ze zwycięzców zostanie wyłoniony w głosowaniu SMS przez publiczność. W koncercie, który poprawdzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny wystąpią także zaproszeni goście: Marta Gałuszewska, Alicja Szemplińska, Krystian Ochman, Filip Lato, Gromee i zespół Ogień.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".