• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 994
  • Dodano: 2021-09-01 / 17:46
  • Komentarzy: 0

  W Muzeum Wsi Opolskiej odbył się konkurs malowania porcelany

  W Muzeum Wsi Opolskiej odbył się konkurs malowania porcelany
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Wyniki X Konkursu Malowania Porcelany poznamy podczas imprezy plenerowej, która odbędzie się 17 października w Muzeum Wsi Opolskiej.


  To jedyna tego typu impreza na terenie województwa opolskiego. Muzeum Wsi Opolskiej po raz 10-ty zorganizowało Konkurs Malowania Porcelany. Konkurs malowania porcelany składa się z dwóch wydarzeń: przewodu konkursowego i wystawy pokonkursowej. Malowanie porcelany odbyło się we wtorek 31 sierpnia w siedzibie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

  Podczas zdawania pracy konkursowej każdy z uczestników otrzymał zaproszenie do udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników. Wykonane prace zostaną wypalone w muzealnym piecu ceramicznym a następnie ocenione przez komisję konkursową. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej będzie miało miejsce w trakcie imprezy plenerowej IX Święto Plonów - Targi Miodów 17.10.2021 roku. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu do 30.11.2021 roku. Do wystawy dołączona będzie prezentacja multimedialna i informator.

  W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach w konkursie wzięło udział 35 osób, które przyjechały z całego województwa, by pokazać swój talent w konkursie. Co ciekawe, jak podkreślają organizatorzy wydarzenia - takim rodzajem rękodzieła interesuje się coraz więcej młodych osób, które chętnie zgłaszają się na warsztaty często organizowane w Muzeum Wsi Opolskiej.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".