• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1820
  • Dodano: 2021-09-01 / 12:00
  • Komentarzy: 1

  Uczniowie rozpoczęli rok szkolny!

  (Fot. Dżacheć)

  Swój pierwszy "dzwonek" usłyszało dziś ponad 1100 pierwszoklasistów, a ogółem ponad 100 tysięcy uczniów szkół na Opolszczyźnie. Uczniowie oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny.


  Publiczne szkoły prowadzone przez Miasto Opole, obejmą kształceniem, wychowaniem i opieką 18 773 uczniów. Na całej Opolszczyźnie naukę rozpoczęło dziś ponad 100 tysięcy uczniów. Z nowego boiska i bieżni lekkoatletycznej mogą w pełni cieszyć się od tego roku szkolnego uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu przy ul. Dubois.

  Urząd Miasta po wielu apelach uczniów i grona pedagogicznego zdecydował się na gruntowną modernizację i budowę boiska wielofunkcyjnego na bazie już istniejącego przy III LO w Opolu. W efekcie powstała nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej, ale też boisko o nawierzchni poliuretanowej do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i futsalu wraz z całym osprzętem. Poza tym przy bieżni znajdują się dwie skocznie w dal i zeskok do skoku wzwyż. Wszystko jest oświetlone, by korzystać z obiektu po zmroku, wyposażone w monitoring wizyjny.

  Na nowej bieżni odbyła się inauguracyjna sztafeta, którą zapoczątkował dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, a zakończyli uczniowie klas sportowych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-01 13:05:17 [80.49.36.*] id:1619838  
  Bodziulla: Napisał postów [1937], status [Szycha] Reputacja
  Fajnie było w PSP 25. No i nasze dzieci koniec wakacji, nowe możliwości, oby tylko nie pozamykali szkół :)

  Nick:
  Treść: