• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8130
  • Dodano: 2021-09-05 / 16:34
  • Komentarzy: 0

  Ruszyła kolejna edycja Opolskiej Ligi Orlika

  W sobotę wystartowała wyczekiwana przez miłośników piłki nożnej największa "orlikowa" liga piłkarska w województwie opolskim. Zmagania odbywają się na trzech opolskich boiskach.


  Do piłkarskich zmagań 17. edycji Opolskiej Ligii Orlika zgłosiła się rekordowa ilość 44 drużyn. - To 650 zawodników z Opola i Powiatu Opolskiego ale również z Wołczyna. W jednej z drużyn gra kobieta, która w sobotę rozegrała bardzo dobry mecz w bramce swojej drużyny. W tym sezonie oprócz Polaków grają również zawodnicy z Ukrainy, Mołdawii czy Belgii - mówi Łukasz Wielichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, koordynator Opolskiej Ligi Orlika.

  Liga, w której biorą udział amatorskie drużyny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych. Mecze podczas tego weekendu były rozgrywane w ramach czterech lig. Obecnie w Opolu funkcjonują 4 ligi, ale w związku z dużym zainteresowaniem OLO możliwe jest wystartowanie kolejnych poziomów rozgrywek w przyszłości.

  Zdjęcie (1/46)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".