• Wyświetleń: 2745
    • Dodano: 2021-08-28 / 07:30
    • Komentarzy: 5

Policjantka z KWP Opole zdobyła złoto w drużynowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie

(Fot. KWP Opole)

Komisarz Elżbieta Mach-Piwowar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz ze swoimi koleżankami zdobyła drużynowo złoty medal na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym Kobiet. Zawody tym razem odbyły się w holenderskim Almere. To drugi złoty medal tej rangi w historii polskiego wędkarstwa. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Elżbieta Mach-Piwowar, która na co dzień wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne w wolnym czasie relaksuje się nad wodą łowiąc ryby. Swoją historię z wędką rozpoczęła mając 6 lat. Później przyszedł czas na zawody. Najpierw na arenie okręgowej, potem ogólnopolskiej, a kończąc na zawodach rangi światowej.

Pierwszy sukces przyszedł w 2000 r. - brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł Wędkarza Roku. Następnie w 2005 roku powołanie do kadry narodowej, w której jest do dzisiaj. Nasza koleżanka po drodze zdobyła m.in. medale na Mistrzostwach Polski i zajęła wysokie pozycje w Grand Prix. Zaliczyła również kilka startów na Mistrzostwach Świata (Anglia, Chorwacja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Republika Południowej Afryki i Holandia).

Teraz, 21-22 sierpnia 2021 roku w holenderskiej miejscowości Almere odbyły się 27 Mistrzostwa Świata Kobiet w wędkarstwie spławikowym. Po zaciętej rywalizacji drużyna z Polski wyprzedziła zespoły z Włoch i Belgii zdobywając złoto i tym samym tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata. W drugim dniu zmagań nasza koleżanka zdeklasowała rywalki uzyskując najwyższy wynik w zawodach.

Mistrzostwa Świata to najważniejsze w roku zawody wędkarskie na świecie. Przygotowania do nich zajmują zawodnikom większą część roku, a wytypowanych zostaje na nie najlepszych 6 Pań z Polski. Tegoroczny medal to drugi złoty medal w historii polskiego wędkarstwa. Poprzedni został zdobyty w 2016 r. w Hiszpanii

2021-08-30 00:09:13 [5.173.121.*] id:1619612
    Król Forum: Napisał postów [1837], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Dałbym jej mojego robaka...

2021-08-28 12:22:20 [5.173.96.*] id:1619547
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Hmmm doswiadczenie z grubymi rybami na kwp pozwoliło jej zdobyc mistrzostwo swiata

2021-08-28 12:22:49 [5.173.96.*] id:1619548
    Ale i tak j... policje
    2021-08-28 10:55:05 [89.67.140.*] id:1619544
    Szubrawca: Napisał postów [420], status [maniak] Reputacja
    Nie policjantka tylko PISlicjantka, bądźmy precyzyjni.

2021-08-28 09:52:46 [194.29.183.*] id:1619543
    KK 35947: Napisał postów [3395], status [VIP] Reputacja
    Policja "znęca się" nad zwierzętami! co na to zielone ludki i forumowy oszołom od psów? :) Jeśli to nie były mistrzostwa kobiet z policji to w jakim celu tutaj stopień służbowy, jeśli Dżcheć pisze " nasza koleżanka" to jest to wasza koleżanka z redakcji, z policji, z podwórka, od moczenia kija, czy tylko kopiuj/wklej z informacji płynącej z komendy? Tyle pytań i zero odpowiedzi w tekście...