• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 490
  • Dodano: 2021-08-26 / 15:00
  • Komentarzy: 0
  • Materiał partnera

  Jak założyć swoje pierwsze konto bankowe? Banki w Opolu.

  Jak założyć swoje pierwsze konto bankowe? Banki w Opolu.
  Decyzja o otwarciu swojego pierwszego konta jest bardzo ważna, dlatego warto, przygotować się do tego należycie. Bez względu na to, czy rachunek bieżący jest nam potrzebny do otrzymywania pierwszej wypłaty, wypłacania pieniędzy z bankomatu czy wykonywaniu płatności kartą, dobrze jest sprawdzić, na jakie aspekty konta warto zwrócić uwagę i jak założyć rachunek stacjonarnie w Opolu czy internetowo.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego?


  Bardzo często oglądając telewizję, czy przeglądając internet, możemy niejednokrotnie natknąć się na ofertę banku, który kusi nas założeniem darmowego i funkcjonalnego konta bankowego. Choć na pierwszy rzut oka perspektywa otwarcia konta, za które nic nie zapłacimy, jest bardzo kusząca, to jednak powinniśmy dokładnie przestudiować wszystkie warunki związane z funkcjonowaniem takiego produktu bankowego.


  Najczęściej pojawiające się opłaty to opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz opłata za kartę do konta. Naturalnie wiele banków faktycznie proponuje nam całkowicie darmowe konto, jednak warto uzmysłowić sobie, że tak preferencyjne warunki są dla nas dostępne dopiero po spełnieniu pewnych warunków. Pierwszy z nich to zapewnienie miesięcznego wpływu wynagrodzenia na konto. Jeśli każdego miesiąca na koncie pojawi się konkretna kwota, bank nie naliczy na opłaty. Podobnie wygląda w przypadku opłat za kartę do konta. W tym przypadku warunkiem może być wykonanie transakcji bezgotówkowych (zakupów, za które zapłacimy kartą) na sumaryczną kwotę przekraczającą na przykład 200 czy 500 złotych.


  Opłaty to najważniejszy czynnik, który warunkuje otwarcie odpowiedniego dla nas rachunku, jednak niejedyny. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Na obecność placówek bankowych w naszym mieście oraz funkcjonalność bankowości internetowej i mobilnej. Z jednej strony powinniśmy załatwić wszystko za pośrednictwem internetu czy smartfona, jednak w przypadku poważniejszych operacji, możemy zechcieć uzyskać poradę pracownika banku. Sprawdźmy, czy placówka naszego banku jest umiejscowiona w naszej okolicy - z pewnością będzie to dla nas bardzo wygodne rozwiązanie.


  Konto osobiste stacjonarnie? Jak założyć konto w placówce banku?


  Dla wielu z nas możliwość usłyszenia oferty od pracownika banku jest bardzo ważne, dlatego wciąż założenie konta stacjonarnie w oddziale bankowym jest bardzo popularnym rozwiązaniem w Opolu.


  W zależności od naszych preferencji, do wyboru mamy wiele placówek banków w centrum Opola, jak i innych, bardziej oddalonych rejonach miasta. Decydując się na otwarcie konta w najbardziej popularnych i największych w Polsce bankach, możemy na przykład udać się na ulicę Zwierzyniecką 2, gdzie znajdziemy duży oddział ING Banku Śląskiego. To tam możemy zapytać o możliwość założenia rachunku osobistego z pomocą dedykowanego doradcy.


  Równie dobrze możemy udać się do banku PKO BP, zlokalizowanego na ulicy Reymonta 39 lub do oddziału banku Pekao S.A, który znajdziemy na placu Wolności 3.


  Bez względu na nasz wybór, do realizacji celu naszej wizyty będzie nam potrzebny dowód osobisty.


  A może założenie konta online? Podpowiadamy jak to zrobić


  Jeśli zależy nam na oszczędności czasu i komforcie, z równą łatwością możemy założyć pierwsze konto osobiste za pomocą smartfona lub laptopa. Wystarczy, że odwiedzimy stronę internetową banku, którym jesteśmy zainteresowani, a następnie wybierzemy opcję "Załóż konto osobiste".


  Formularz poprosi nas o wypełnienie kilku danych osobowych i teleadresowych. Jedną z innowacji, która umożliwia zdalne założenie rachunku osobistego, jest możliwość weryfikacji dowodu osobistego i naszego wizerunku za pomocą telefonu. Wystarczy, że zrobimy wyraźne zdjęcie dowodu z każdej strony, a następnie zrobimy sobie selfie.


  Po chwili pracownicy banku weryfikują prawdziwość danych i zaakceptują autoryzacje, umożliwiając nam tym samym założenie konta osobistego. Nie ma obaw o problemy z tą formą autoryzacji - proces wnioskowania o konto jest bardzo intuicyjny i prowadzi nas od początku do końca, instruując dokładnie, co mamy zrobić.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".