• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1185
  • Dodano: 2021-08-26 / 09:31
  • Komentarzy: 0

  Podejrzani o kradzieże sklepowe zostali zatrzymani

  (Fot. KPP Brzeg)

  Brzescy policjanci zatrzymali troje mieszkańców województwa dolnośląskiego, podejrzanych o kradzież sprzętu muzycznego, artykułów spożywczych oraz alkoholu. Łączne straty jakie spowodowali swoim działaniem to blisko 1 000 złotych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

  Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Brzegu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w mieście. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali pracownika ochrony, który ujął podejrzewane o kradzież osoby. 24-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna ze sklepu mieli wynieść kilka butelek alkoholu i kamerę samochodową.

  W związku ze sprawą funkcjonariusze wykonali szereg czynności. Między innymi zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Jak się okazało zatrzymane osoby działały wspólnie z 31-latkiem, który czekał na nich w samochodzie przed sklepem.

  Podczas przeszukania toyoty, którą podróżowała cała trójka, funkcjonariusze ujawnili więcej przedmiotów pochodzących z kradzieży tego samego dnia. W bagażniku znajdował się między innymi alkohol, kosmetyki i artykuły spożywcze.

  Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. 24-latce i 31-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Natomiast najstarszy z zatrzymanych działał w warunkach recydywy. Teraz musi się liczyć z karą do 7,5 roku pozbawienia wolności
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".